www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Nominowani do nagrody

Magdalena Boczarska („Różyczka”), Urszula Grabowska („Joanna”), Agnieszka Grochowska („Nie opuszczaj mnie”, „Trzy minuty. 21:37”), Mateusz Kościukiewicz („Matka Teresa od kotów”) i Wojciech Zieliński („Chrzest”, „Huśtawka”) – to tegoroczni nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Obok nagrody przyznawanej przez jury (powoływanego co roku spośród osobistości świata kultury) swoją nagrodę przyznaje też publiczność. Widzowie mogą oddawać głosy na stronie: www.NagrodaCybulskiego.pl. Plebiscyt trwa do 31 października.Laureatów Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz Nagrody Publiczności poznamy w poniedziałek, 8 listopada, podczas uroczystości wręczenia Nagród w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest przyznawana młodym polskim aktorom, którzy ukończyli nie więcej niż 35 lat, za ich role filmowe z ostatniego sezonu. Po raz pierwszy wręczono ją w 1969 r. Najpierw nagrodę tę przyznawał nieistniejący już magazyn „Ekran”. W 1995 r. przyznawanie nagrody zawieszono. Od 2005 roku konkurs na laureata tej nagrody organizuje Fundacja Kino. Pierwszym laureatem, w 1969 r., był Daniel Olbrychski.

aka

Grabowska_Urszula

Grochowska_Agnieszka

Kościukiewicz_Mateusz

WOJCIECH ZIELIŃSKI

WOJCIECH ZIELIŃSKI


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>