www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Nie ma już autorytetów!

Nie ma autorytetów w polskim teatrze? Twierdzi tak Jacek Borkowski.

Aktor jest rozczarowany tym, że nie ma już lojalności między współpracownikami. „Kiedyś było tak: był układ uczeń – czeladnik – mistrz. Latałem mistrzom po papierosy, robiłem herbatę. Dziś tego już nie ma. Nie wiem, może to dobrze… Ale dziś strasznie brakuje autorytetów. Była kiedyś moralność aktorska, która dotyczyła wszystkich, aktorów, dyrektora, garderobianych. Pełna lojalność, dyskrecja jeśli chodzi o sprawy związane z teatrem. A dziś niestety ulegliśmy takiemu złudzeniu, że otwartość jest koniecznością”- wyznał w rozmowie z „Super Expressem”.

To przez to ciągle powstają nowe konflikty, które pojawiają się na pierwszych stronach gazet. Kiedyś nie było zwyczaju opowiadać o wpadkach kolegów. Czy nadmierna otwartość jest złą rzeczą? A może po prostu robi z aktorów normalnych ludzi?

Borkowski_Jacek

Borkowski_Jacek


Wpisz komentarz

  1. 17 marca 2012 07:55

    Irma:

    Cieszę się, że nie czytając ksiażki złapałam istotę tego, co Masłowska chciała piideozwe;) Odnosząc się do filmu opisałam tylko to, jak przekaz stworzony na podstawie jej książki został odebrany przez widownię w ogf3le widownia tego problemu nie zauważyła. Bo ruski to znak przestankowy, jak inne słowa powszechnie uznane za obraźliwe. Podobnie jak naturalne jest w tej roli słowo Żyd . Job twoju mat’, my kulturnyj narod! Pokazywanie śmieszności pewnych stereotypf3w, jeżeli nie jest drapieżne a film nie jest wcale drapieżny jest raczej oswajaniem niż zwalczaniem zjawiska.Podobnie jest z recepcją słowa Sowieci , wziętego z arsenału sowietologicznego. Ten obraźliwy zwrot jest społeczeństwu narzucony odgf3rnie przez jedynie słuszną władzę nawet we wszystkich encyklopediach i opracowaniach naukowych. Zamiast Związku Socjalistycznych Repoublik Radzieckich mamy Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich.

Podobne posty:

/* */?>