www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Największa konkurencja dla Ilony Łepkowskiej!

Kiedyś byli gwiazdami największych polskich seriali. Dziś rzucili aktorstwo dla pisania i produkcji scenariuszy!

Agnieszka Pilaszewska

Agnieszka Pilaszewska
Pamiętacie żonę Karola Krawczyka z „Miodowych lat”? A matkę Kasi z „Barw szczęścia”? Odtwórczyni tych ról, Agnieszka, sprawiła, że nie można tak łatwo wymazać ich z pamięci. Jednak mimo olbrzymiej popularności Ilona Łepkowska wyrzuciła aktorkę z obsady „Barw”, a jej postać… uśmierciła! Powód? Pani Agnieszka znalazła w sobie drugą pasję: pisanie scenariuszy.
– Jako dziecko pisałam pamiętniki oraz wiersze, teraz myślę, że beznadziejne. Ale moja wyobraźnia cały czas pracuje pełną parą. Uwielbiam siedzieć w zaciszu domu i wymyślać różne historie – wyznała aktorka dla „Świata seriali”.
Jej propozycja scenariusza tak bardzo spodobała się telewidzom, że „Przepis na życie” jest dziś jednym z chętniej oglądanych seriali! Sama pani Agnieszka twierdzi, że to niebanalna historia i dialogi „z życia wzięte” sprawiają, że serial jest coraz bardziej popularny!

Ewa Wencel

Ewa Wencel
Gdy Ewa Wencel trafiła na plan serialu „M jak miłość” nie przypuszczała nawet, że z nieznanej szerszej publiczności aktorki zostanie z dnia na dzień gwiazdą! I choć rola zaborczej matki z problemami alkoholowymi była aktorskim wyzwaniem, Ewa Wencel potrafiła być bardzo przekonująca! To dla niej Ilona Łepkowska postanowiła rozbudować postać. Janina przeszła więc metamorfozę i… znalazła miłość. Za to pani Ewa znalazła nowe aktorskie wyzwania i zaczęła coraz więcej grać. Pojawiła się w serialach : „Dwie strony medalu”, czy „Mamuśki”, gdzie wspólnie ze Stanisławą Celińską stworzyła niezapomnianą kreację. Przyszła też rola okrutnej teściowej w filmie „Plac Zbawiciela”, za którą aktorka zgarnęła wiele nagród. Potem jednak Ewa Wencel powoli wycofała się z seriali.
Dlaczego? Bo zaczęła pisać scenariusz do serialu wojennego „Czas honoru”, który okazał się wielkim sukcesem! – Praca nad scenariuszem nie była łatwa, bo wcześniej nie interesowałam się zbytnio historią II wojny światowej- wyznała Ewa Wencel w jednym z programów.
Mimo wszystko Pani Ewa radzi sobie doskonale, nie tylko jako scenarzystka, ale też… aktorka odtwarzająca w filmie postać matki Wandy.

Robert Gonera

Robert Gonera
Gdy pojawił się na planie „M jak miłość”, gdzie grał partnera Marty Mostowiak, niejedna kobieta wzdychała po cichu: „Mogłabym mu wszystko wybaczyć, byle tylko z nim być!” Przystojny Robert Gonera niemal z dnia na dzień stał się więc amantem! Popularność zaczęła go jednak bardzo nużyć. Do tego stopnia, że sam zrezygnował z udziału w serialu, który mógł dać mu stałą i niemałą pensję. Co dziś robi Gonera?
– Zajmuję się przede wszystkim produkcją scenariuszy. Młodzi scenarzyści są bezbronni i właściwie pozbawieni wsparcia. Staramy się im pomóc.- mówi współtwórca festiwalu Interscenario- Na razie zrywam z aktorstwem, ponieważ muszę od tego odpocząć. To jest dla mnie priorytet. Może to dziwne w czasach, kiedy bardzo się o to walczy. Aktorstwo pojawiło się w moim życiu trochę przez przypadek i trochę przez przypadek przy nim pozostałem. Natomiast to, co fascynowało mnie jako młodego człowieka, to literatura.
Póki co, możemy podziwiać Roberta Gonerę w serialu „Czas honoru”!


Wpisz komentarz

  1. 12 września 2011 09:43

    Aura:

    Na pierwszym zdjęciu nie jest Agnieszka Pilaszewska, tylko Iza Kuna…

  2. 12 września 2011 10:38

    RedAkcja:

    już nie 😉 AURA – dziękujemy 🙂

Podobne posty:

/* */?>