www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Nagradzany na całym świecie, teraz doceniony w Polsce

Przed Świętami Bożego Narodzenia  w Szczecinie odbył się dwudniowy przegląd światowego kina krótkich form komórkowych TELEFON ART! Partnerami był iPhone Film Festival i pokaz filmów MINA. iPhone Film Festival tworzony jest przez filmowców – dla filmowców. Kierują się zasadą, że nie jest ważny olbrzymi budżet czy imponujący sprzęt, tylko talent oraz twórcza intuicja. Prezentowane filmy pochodzą m.in. z USA, Chorwacji, Hong Kongu, Iranu oraz Bułgarii i zostały zrealizowane w latach 2014-2015. Są wśród nich zwycięzcy zeszłorocznej edycji amerykańskiego iPhone FF, ale też laureaci takich festiwali jak pakistański Pocket Cinema Film Festival, irański Tehran Mobile Film Festival, amerykański International Mobile Film Festival, szwajcarski Mobile Motion Film Festival, a także kanadyjskiego magazynu Mobile Movie Making.

Na pokaz specjalny został zaproszony nasz rodak z Los Angeles, Adi Spektor. Polska publiczność mogła zobaczyć jego wielokrotnie nagradzany film pt „Jak obrabować dom”. Sam nie mógł wpaść na festiwal, bo zatrzymały go ważne obowiązki w USA. Jest w trakcie pisania scenariusza do długometrażowego filmu, który nakręci telefonem.

Adi cieszy się, że jego produkcje w końcu trafiają na polski rynek. Od kilku lat jest stałym gościem na amerykańskich i nie tylko festiwalach. W Polsce zaprezentował się po raz pierwszy na wiosnę tego roku filmem „Cud Chanuki” w Warszawie i kilku innych miastach. Teraz przyszedł czas na drugi film i Szczecin.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>