www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Morowe Panny!

Morowe Panny wzruszyły warszawiaków!

Koncert Morowych Panien na warszawskim Krakowskim Przedmieściu spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy przybyli zobaczyć jak historie kobiet z czasów Powstania zinterpretowało w swoich tekstach siedem niepokornych wokalistek: Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona oraz duet Paresłów. Za aranżację muzyczną projektu odpowiada Dariusz Malejonek, a w samym koncercie wziął udział także jego zespół Maleo Reggae Rockers.

Koncertowe Morowe Panny w piosenkach opowiadały o dojrzewaniu, miłości oraz fascynujących powstańczych ślubach, które w tak trudnych warunkach dawały Powstańcom namiastkę stabilności i bezpieczeństwa. Niekiedy porywały mocnymi brzmieniami, innym razem wzruszały do łez.

„Wtorkowy koncert by dla mnie przeżyciem fantastycznym. Pierwszy raz od sześciu lat stałam na scenie, ale zamiast strachu rozpierała mnie energia. Myślę, że sam temat, w którym miesza się delikatność i siła z nut rodzinnych wspomnień oraz dumy narodowej jest bardzo poruszający i właściwie skazany na sukces” – powiedziała Dorota „Fala” Frontczak z duetu Paresłów.

Kolejny koncert Morowych Panien planowany jest na jesień. Ostatecznym celem przedsięwzięcia jest wydanie płyty, która ukaże się w 2012 roku.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>