www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Mireille Mathieu kończy 70 lat!

22 lipca Mireille Mathieu, jedna z najbardziej znanych piosenkarek francuskich skończy 70 lat.

 

Mireille odziedziczyła głos po swoim ojcu. Roger był rozmiłowany w operze i sam śpiewał barytonem. Pierwsze miesiące życia Mireille upłynęły w bardzo skromnych warunkach. Mieszkali w małym, ciemnym, wilgotnym domku.

Każdy fan talentu artystki wie, jak zaczęła się jej kariera, mówiła o tym wielokrotnie. Zaczęło się od sukcesów w lokalnych konkursach piosenkarskich w rodzinnym Awinionie, ale przełom nastąpił, gdy będący pod wrażeniem jej talentu mer miasta zapisał ją na podobny turniej organizowany przez jedyny istniejący wtedy ogólnokrajowy kanał telewizyjny. Mireille wygrała.

Jej sceniczna ofensywa rozpoczęła się niedługo po śmierci Edith Piaf. Nagrywanie piosenek w wielu wersjach językowych to był pomysł, dzięki któremu zrobiła zawrotną karierę w Niemczech i Europie Wschodniej, zwłaszcza w Rosji.

Nadal koncertuje i odnajduje na trasie publiczność, której bardzo odpowiadają jej „staroświeckość”, konserwatyzm i prostota, a przede wszystkim głos, styl i niewątpliwy talent.

W Polsce Mireille Mathieu wystąpi na 3 koncertach:
18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu
20 października w Hali Torwar w Warszawie
22 października w Hali Gdynia Arena w Gdyni

Zobacz naszą fotogalerię!

Mireille Mathieu po 40 latach ponownie w Polsce! 20101129_091739 PHOTO: PAWEL WRZECION/MWMEDIA WARSZAWA 28.11.2010 KONCERT MIREILLE MATHIEU W SALI KONGRESOWEJ N/Z: MIREILLE MATHIEU

foto: MWMEDIA


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>