www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Marcin Kwaśny jako rotmistrz Witold Pilecki

Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do filmu pt. „Pilecki”. Będzie on opowiadał nie tylko o wojennych i powojennych losach rotmistrza, ale również o jego latach młodzieńczych oraz o rodzinie, którą później stworzył.

Przed rozpoczęciem zdjęć, cała ekipa wraz z Marcinem Kwaśnym (odwrócą główniej roli), odwiedziła Auschwitz, gdzie był więziony rotmistrz. W fabularyzowanym dokumencie znajdą się też relacje m.in. dzieci Pileckiego.

Cała produkcja zostanie sfinansowana przez publiczną zbiórkę pieniędzy.

 

Ucieszyłem się bardzo z propozycji zagrania rotmistrza Witolda Pileckiego. To dla mnie, jako aktora, ogromne wyróżnienie. Jest to postać dla mnie ze wszech miar niezwykła: Patriota przez duże „P”, bohater tragiczny, o olbrzymim harcie i pogodzie ducha, który całe swoje życie poświęcił służbie wolnej Polsce. Jego raport z obozu z Auschwitz, do którego poszedł jako ochotnik by tworzyć siatkę konspiracyjną, jest wstrząsającym świadectem zagłady.  Jego ucieczka z obozu czy walka w powstaniu warszawskim to przykład niewątpliwego męstwa i odwagi. Przed rozpoczęciem zdjęć chciałem dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Oprócz lektury raportu Rotmistrza oraz książki profesora Adama Cyry pt. Ochotnik do Auschwitz, przeszedłem przez obóz w Oświęcimiu jego śladami, a także rozmawiałem z jego dziećmi: panem Andrzejem i panią Zofią, od których dowiedziałem się wiele ciekawych szczegółów z życia ich ojca. Myślę, że my Polacy możemy być dziś dumni, że mieliśmy w swojej historii bohaterów takiego kalibru jak rotmistrz Pilecki – mówi Marcin Kwaśny.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>