www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Magda Gessler atakuje czy jest atakowana?

Magda Gessler: „W ostatnich dniach padłam ofiarą ataku”. Słynna restauratorka broni się przed oskarżeniem.


Fundacja Viva zarzuciła jej, że promuje ona foie Gras, potrawę uzyskiwaną z chorej wątroby gęsi. Twierdzono, że Magda wspiera barbarzyńskie metody sztucznego tuczenia.

„To wszystko bzdura”- odpowiada Gessler na Facebooku. Magda napisała oświadczenie, w którym wyznaje, że wspiera tylko farmy ekologiczne i humanitarne traktowanie zwierząt.

„W ostatnich dniach padłam ofiarą ataku fundacji, która oskarża mnie o rzeczy, z którymi nie mam nic wspólnego. Nigdy nie promowałam foie gras z przymusowego tuczu. Od 15 lat jako jedyna w Polsce wspieram ekologiczną hodowlę wolnego wybiegu gęsi owsianej w Inowrocławiu. Barbarzyńskie tuczenie gęsi rurami z kukurydzą, które tak obrazowo pokazuje Fundacja Viva w akcji przeciwko mnie jest zakazane zarówno w wielu krajach Europy, jak i w Polsce. Ja, Magda Gessler jestem absolutnym przeciwnikiem zakazanego tuczu gęsi. Nie ma we mnie zgody na manipulację, że sprzedając w moich restauracjach foie gras promuję ten haniebny tucz. To nieprawda”– napisała.

Magda stanowczo podkreśla, że nie życzy sobie wykorzystywania swojego wizerunku w akcji przeciwko męczeniu zwierząt. Dodaje, że dostała nawet nagrodę od Ministra Rolnictwa za promowanie ekologicznej żywności. Czy fundacja przeprosi ją za te oszczerstwa?


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>