www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Lidia Kopania zmierzyła się z U2 w Polskim Radio

W ramach Ekspresowych Sesji Nagraniowych  w Studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź, Lidia Kopania miała przyjemność nagrać utwór „With Or Without You” zespołu U2 oraz kolędę „Gdy śliczna Panna”.

 

Dlaczego akurat piosenka U2? Ponieważ Lidia uwielbia ten zespół i ten właśnie utwór. Razem z chłopakami z Kind Of Blue godzinami wsłuchiwali się w ich muzykę i rozprawiali nad fenomenalną charyzmą wokalną (i nie tylko) Bono. A kolęda to taki upominek dla wiernych fanów piosenkarki z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

„Dziś nagranie, jutro emisja” – w dużym skrócie tak właśnie można opisać inicjatywę Ekspresowych Sesji Nagraniowych, za którą odpowiada Marcin Tercjak , szef muzyczny łódzkiej rozgłośni.

To było niesamowite przeżycie! Już następnego dnia , wracając z sesji, usłyszałam utwór With Or Without You w radiu – powiedziała Lidia Kopania.

Kolęda zostanie wyemitowana nieco później. Takie nagrania, właściwie na tzw. „setkę” , to niezły test na sprawdzenie możliwości i umiejętności piosenkarzy. Tempo realizacji zawrotne, ale dodające artyście skrzydeł, szczególnie jeśli pracuje się z zaprawionymi w bojach scenicznych muzykami.

W studiu z Lidią byli: Michał Burzymowski (bas), Marek Szajda (gitara elektryczna), Przemek Kuczyński (perkusja) oraz  głównodowodzący Tomek Lewandowski (instrumenty klawiszowe). Ze stoickim spokojem nagrania realizował bardzo czujny Kamil Burzymowski.

A tutaj można posłuchać jak Lidia Kopania zaśpiewała wielki przebój zespołu U2:


Wpisz komentarz

  1. 11 grudnia 2013 14:21

    Anonim:

    Piękne wykonanie. Lidia jest cudowna!

Podobne posty:

/* */?>