www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Lesław Żurek dostał lekcję pokory w USA!

Zanim zdał do szkoły aktorskiej, Lesław Żurek studiował ekonomię. Potem pracował na emigracji. Dziś przyznaje, że tam zahartował się jego charakter.

Lesław Żurek, który partneruje Annie Musze i Weronice Książkiewicz w sztuce „Single i remiksy”, szerszą sławę zyskał grając w serialu „Londyńczycy”. Okazuje się, że idealnie pasował do tej roli, bo dobrze znal smak pracy na emigracji. Aktor przez pół roku pracował w USA. Jak trafił do Ameryki?

 

W ramach wymiany studenckiej, w czasie wakacji. Pracę otrzymywało dziesięciu studentów, dwudziestu lądowało na ulicy. W San Diego widzieliśmy dziesiątki polskich studentów wędrujących po centrum miasta, poszukujących pracy. Nie mieli perspektyw. Widziałem, jak Polak potrafi traktować Polaka, jak oszukiwali się w żałosny sposób – opowiada aktor w wywiadzie dla tygodnika „Angora”.

Ale przyszłemu aktorowi poszczęściło się, dostał wtedy pracę. Przez pół roku był kelnerem, czyścicielem basenów, sprzątał w hotelach…
Było to między studiami – ekonomią i aktorstwem. O takich historiach z życia kręci się filmy, my mieliśmy je na żywo – wspomina aktor. – Nie wiedzieliśmy, czego można się spodziewać, ale byliśmy w ciekawych rejonach.

Praca w USA dala Lesławowi lekcję pokory, z której korzysta do dziś.

Pomimo różnych doświadczeń, dobrze ten okres wspominam. Gdy jestem w Stanach Zjednoczonych, powracam w tamte strony – zapewnia Lesław Żurek, jeden z najskromniejszych polskich aktorów.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>