www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Kult na rockowo!

Przełączcie się dziś na rebel:tv i trzymajcie się mocno. Już dziś stacja wyemituje odcinek „Rockfilera” poświęcony kultowej kapeli Kult. Zbiórka przed telewizorem, godz. 20.00.

Na początku był Novelty Poland, czyli zespół założony we wrześniu w 1981 roku przez Kazika Staszewskiego. W listopadzie 1981 odbył się jedyny koncert grupy, która po trzech miesiącach swojej działalności przestała istnieć. Wówczas narodził się Kult. Kapela powstała w 1982 roku z inicjatywy Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteski. Narodziny grupy zainicjowały nowy okres w życiu polskiego rocka…

Muzyka Kultu to głównie punk, alternatywny rock, z elementami rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupy charakteryzuje się ostrym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.

Ich pierwsza płyta zatytułowana po prostu „Kult” ukazała się w 1986 roku. Na krążku znalazły się kultowe utwory, jak „Krew Boga”, „O Ani”, czy „Wspaniała nowina”. W 1993 zespół zadebiutował w nowym składzie wydając płytę „Tata Kazika”. Na płycie znalazły się piosenki (m.in „Baranek”) autorstwa Stanisława Staszewskiego, czyli ojca Kazika Staszewskiego. Na nowe stulecie zespół zafundował swoim fanom „Salon Recreativo” wydany w 2001 roku. Płytę promował teledysk „Brooklyńska Rada Żydów”. Dyskografię zamyka rok 2010 i wydanie krążka„ MTV Unplugged – Kult”. Kult, jako czwarty polski wykonawca, zagrał koncert z serii występów „bez prądu” – „MTV Unplugged”. Wydarzenie zostanie zarejestrowane pod koniec września w stołecznym Och-Teatrze. Już pierwszego dnia oficjalnej premiery wydawnictwo „MTV Unplugged – Kult” uzyskało status Diamentowej Płyty, co oznacza 150.000 sprzedanych nośników.

aka


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat legendy polskiego rocka zapraszamy do rebel:tv na program „Rockfiler” z Kultem w roli głównej. Emisja w poniedziałek , godz. 20:00. Powtórka: środa godz. 10:00; piątek o 16:00 oraz niedziela, godz. 18:00


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>