www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Król niewieścich serc

Colin Firth oczarował Amerykańskie Stowarzyszenie Kobiet – Krytyków Filmowych. The Women Film Critics Circle doceniło rolę Firtha w JAK ZOSTAĆ KRÓLEM, przyznając mu tegoroczną nagrodę dla najlepszego aktora. Sam film triumfował natomiast w kategorii najlepszego obrazu mężczyzny w filmie.

Stowarzyszenie Kobiet – Krytyków powstało w 2004 roku, w USA i zrzesza międzynarodowe grono 55 kobiet – krytyków filmowych i wykładowczyń uniwersyteckich. Jego założycielki chwalą się własnym, unikalnym i nierzadko prowokacyjnym spojrzeniem na współczesną kinematografię.

To nie jedyny przypadek, kiedy brytyjski aktor podbija szturmem serca i rankingi kobiecych plebiscytów. Bohater oscarowego faworyta JAK ZOSTAĆ KRÓLEM, który w pamięci żeńskiej publiczności zapisał się rolą pana Darcy’ego z „Dumy i uprzedzenia”, został we wrześniu 2010 wybrany najprzystojniejszym mężczyzną Wielkiej Brytanii.

Pięćdziesięcioletni Firth zajął pierwsze miejsce w ankiecie przeprowadzonej na 1500 uczestniczkach. Głosami pań pokonał króla Artura – Clive’a Owena , dwóch agentów 007 (Craig i Connery) oraz piłkarską legendę – Davida Beckhama.

„JAK ZOSTAĆ KRÓLEM” w kinach od 28 stycznia 2011

tks_04735c1

img_0258

tks_02391hrcleared1

tks_03869rcleared

tks_03869rcleared1


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>