www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Kora była groźna dla nauczycieli

Bez niej historia polskiego rocka byłaby nudna i szara. Krytycy kochają ją za niebanalne teksty, publiczność za odwagę. Mało kto wie, że Kora… ledwo zdała maturę!

Była jedną z pierwszych hipisek w Polsce. Zafascynowały ją piękne stroje, odmienne poglądy, odwaga. Szybko stała się buntowniczką; przestała chodzić do szkoły, pyskowała nauczycielom. Mało brakowało, a grono pedagogiczne nie dopuściłoby jej do matury!

– Pamiętam, że niektóre moje wyskoki źle się kończyły– wspomina Kora- Ze studniówki nas wykopano! Pojawiłam się na niej z moją przyjaciółką, jej narzeczonym oraz moim ówczesnym chłopakiem. Wyglądaliśmy tak, że nas po prostu wyproszono. Maturę również zdawałam w niekonwencjonalnym stroju, to chyba były spodnie w kratkę. Buntowałam się nie tylko ubiorem i zachowaniem, ale i werbalnie. Potrafiłam oświadczyć nauczycielom, że co innego robią, a co innego myślą. To był dla nich szok! Byłam dla nich zagrożeniem! Na szczęście liceum skończyłam. Byłam potem nieludzko zadowolona.- wspomina Kora.


Wpisz komentarz

  1. 8 czerwca 2011 08:21

    Ramona:

    Super! I taka wlasnie Kore kocham, uwilebiam: Niekonwenncjonalna, oryginalna, samodzielnie myslaca i w pogladach od reszty konformistow odstajaca… 🙂
    Madra i dobra, zbuntowana przeciwko zlu tego Swiata. Autodydaktyczna oraz niekiedy cudownie liryczna…
    Wspanialych Urodzin Koro !

Podobne posty:

/* */?>