www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Konferencja słuchowiska dla niewidomych „Cafe pod Minogą”

5 marca odbyła się konferencja prasowa dotycząca premiery słuchowiska „Cafe pod Minogą”. Jest to pierwsze słuchowisko nagrane z udziałem osób niewidomych.

 

Niewidzialna Wystawa wraz z Film Factory Studio oraz serwisem Audioteka.pl stworzyła słuchowisko na bazie doskonałej, tryskającej humorem prozy Stefana Wiecheckiego „Cafe pod Minogą”. W główne role wcielili się m.in. Jarosław Boberek, Krzysztof Dracz, Piotr Grabowski i Daria Widawska. Obok znakomitych aktorów słuchowisko w reżyserii Agnieszki Matysiak tworzą przewodnicy Niewidzialnej Wystawy.

Słuchowisko „Cafe pod Minogą” zostało zrealizowana przez tych, dla których dźwięki są cenniejsze niż złoto. Pomysł stworzenia tej unikatowej produkcji narodził się podczas rozmów przewodnikami po Niewidzialnej Wystawie. Współpraca z nimi umożliwiła twórcom odkrycie innej wrażliwości na słowa i dźwięki.

Michał Zdziarski, pomysłodawca projektu, wspomina początki pracy nad „Cafe pod Minogą”: „Kiedy zaproponowałem nagranie słuchowiska we współpracy z profesjonalnymi aktorami, część niewidomych artystów była sceptyczna i pełna obaw. Ale kto nie miałby tremy występując na równych prawach z plejadą wspaniałych artystów?”

Agnieszka Matysiak, reżyser słuchowiska, zaznacza, że współpraca z niewidomymi artystami była dla niej jednym z najciekawszych doświadczeń w jej dorobku artystycznym: „Myślę, że wzajemnie wiele się od siebie nauczyliśmy. A przy okazji
stworzyliśmy coś wyjątkowego w skali światowej. I tak sobie myślę, że jeszcze w przyszłości na pewno niejedną książkę nagramy…” .

Audioteka.pl zaangażowała się w projekt z uwagi na jego wartość kulturową i społeczną. „Naszą misją jest przywracanie do życia barwnych historii, które zyskują nowy wymiar dzięki stworzonej z pasą wersji audio” – dodaje Łukasz Kosman, Dyrektor Zarządzający Audioteka.pl.

Książka Stefana Wiecha Wiecheckiego w formacie superprodukcji otwiera także obchody 70-tej rocznicy Powstania Warszawskiego. Dochody ze sprzedaży słuchowiska zasilą fundusz celowy przeznaczony na dalsze realizacje audiobooków przez osoby niewidome.


Wpisz komentarz

  1. 6 marca 2014 21:53

    Szuwaks:

    To nie jest słuchowisko dla niewidomych!
    To słuchowisko dla wszystkich i też widomych!

Podobne posty:

/* */?>