www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Kolejny spektakularny sukces Radzimira Dębskiego!

Ten bezkompromisowy, odważnie podejmujący największe wyzwania artysta,  nie ogranicza się do jednej stylistyki, ani do działań tylko w obrębie polskiej muzyki. Ledwie skończyła się fala zachwytów nad jego połączeniem hip-hopu z potężnym brzmieniem orkiestry symfonicznej, czy spektakularnym koncertem JIMEK+ podczas festiwalu Solidarity of Arts, który zgromadził ponad 18.000 widzów, a Jimek już zaangażował się w kolejny niezwykły projekt.

Po tym jak jego Hip Hop History Orchestrated by JIMEK zobaczyli na youtubie ludzie z kultowej wytwórni Deutsche Grammphon zaproponowali mu nagranie płyty koncertowej z  niemieckim raperem MoTripem, który uchodzi za najbardziej inteligentnego i twórczego w swojej konwencji.

Podczas koncertu w legendarnym berlińskim Konzerthaus, można było usłyszeć orkiestrowe aranżacje utworów MoTripa a także nowe kompozycje Radzimira. Ta XIX-wieczna filharmonia stojąca na placu Gendarmenmarkt, w historycznym centrum miasta, to jedna z najstarszych i najbardziej poważanych sal koncertowych na świecie, w której w XIX wieku występował np.  Nicola Paganini.  Sala ma 1400 miejsc, bilety na koncert sprzedały się błyskawicznie.

Reakcja publiczności przerosła wszelkie oczekiwania – owacje na stojąco trwały ponad 20 minut. Materiał zostanie wydany na CD i DVD w grudniu tego roku. W marcu 2017 roku planowana jest trasa koncertowa w całych Niemczech.

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>