www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Karolina Gruszka pomaga pszczołom!

Karolina Gruszka, znana aktorka młodego pokolenia, pomaga Greenpeace w kampanii „Przychylmy pszczołom nieba”, mającej na celu ochronę pszczół.

 

Greenpeace opublikował spot i zdjęcia, w których Karolina Gruszka w przebraniu pszczoły zachęca do włączenia się w kampanię na rzecz ochrony pszczół i innych owadów zapylających.

Zawsze uważałam, że człowiek powinien mieć szacunek dla przyrody. W końcu jesteśmy jej częścią i od niej zależymy. Myślę, że jako gatunek zapędziliśmy się trochę i tego szacunku nam zdecydowanie brakuje. Od niedawna jestem mamą i bardzo zależy mi, aby moja córeczka dorastała w zdrowym i czystym środowisku oraz miała dostęp do żywności najlepszej jakości. Niestety bez pszczół to będzie niemożliwe. Cieszę się, że Greenpeace rozpoczął tę kampanię i że mogłam pomóc – komentuje Gruszka.

Kampania „Przychylmy pszczołom nieba” jest nową kampanią Greenpeace, rozpoczętą na początku kwietnia tego roku. Jej celem jest powstrzymanie wymierania pszczół i innych owadów zapylających poprzez doprowadzenie do ograniczenia chemizacji rolnictwa, a w szczególności wyeliminowania z użycia pestycydów z grupy neonikotynoidów, które zidentyfikowano jako najbardziej niebezpieczne dla zapylaczy.

Kampania jest na razie ograniczona do starego kontynentu. Prowadzi ją kilkanaście biur Greenpeace w Europie. Także w Polsce. W jej ramach na początku kwietnia b.r opublikowano raport „Spadek populacji pszczół – przegląd czynników zagrażających owadom zapylającym i rolnictwu w Europie” oraz zorganizowano konferencję, na której Greenpeace wraz z największymi polskimi związkami pszczelarskimi, wystosował apel do ministra rolnictwa o wsparcie działań mających na celu ochronę pszczół i innych owadów zapylających. Udział znanej aktorki jest następnym krokiem w podnoszeniu świadomości społecznej na temat problemu wymierania pszczół.

Poprosiliśmy o pomoc Karolinę gdyż czuliśmy, że dzięki swojej naturalności i charakterystycznemu, dziewczęcemu urokowi będzie idealna do roli pszczoły – owada uroczego i kojarzącego się z naturą. Nie pomyliliśmy się. Karolina wypadła świetnie. Jestem pewien, że dzięki niej uda nam się dotrzeć z informacją o problemie wymierania pszczół do szerokiej opinii publicznej. Bardzo nam na tym zależy, aby ludzie zdali sobie sprawę, że chemizacja rolnictwa nie jest dobrym rozwiązaniem, zarówno dla pszczół jak i dla konsumentów żywności oraz środowiska – mówi Jacek Winiarski, rzecznik polskiego Greenpeace.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>