www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Jamie Cullum w niezwykłym koncercie w Polsce

Pod koniec lutego w sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbył się koncert w ramach LOTOS Jazz Festival 19. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Wystąpił słynny Jamie Cullum Band i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Jamie Cullum to brytyjski muzyk jazzowy, pianista, gitarzysta oraz perkusista. Jest laureatem nagrody Grammy i 2 Złotych Globów. Wykonuje własne kompozycje, ale także covery innych wykonawców. Podczas swoich występów sięga w różne muzyczne regiony, dlatego też jego muzyka określana jest często jako jazz/pop lub crossover. Cullum czerpie inspiracje z wielu różnych gatunków muzycznych, jego muzyka jest bardzo eklektyczna, choć mocno zakorzeniona w jazzie. Swój pierwszy album „Heard It All before” nagrał w wieku 19 lat. W sumie na koncie ma aż 7 albumów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie! Cullum określany jest nadzieją muzyki jazzowej, a według danych BBC, najpopularniejszym brytyjskim muzykiem jazzowym w historii.

Jamie Cullum ma wielu fanów w Polsce. Na jego koncert wpadły m.in. Majka Jeżowska, Ania Jurksztowicz i Andrzej Krzywy. Wszyscy byli zachwyceni występem muzyka! Jedna z artystek nawet ucałowała Jamiego!

 

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>