www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Historyczna walka Gołota-Saleta! Gołota na deskach!

To była historyczna walka! Dwóch Polaków, mistrzów wagi ciężkiej, najbardziej „medialnych” polskich bokserów, obok Tomasza Adamka i Darka Michalczewskiego. Na taką walkę czekali chyba wszyscy! Czy takiego końca się spodziewali?

Przemysław Saleta pokonał Andrzeja Gołotę podczas gali Polsat Boxing Night. Walka trwała sześć rund, a Saleta zakończył ją efektownym nokautem! To było historyczne wydarzenie i piękne, bokserskie widowisko!

Na dodatek, bardzo symboliczne! Po pierwsze, to koniec kariery Andrzeja Gołoty! Bokser, który już nie raz z ringu odchodził i pomiędzy liny powracał, powinien odejść na dobre na sportową emeryturę. Sam zresztą przyznał, że „już nie wie, co chodzi w tym boksie”. I niech tak zostanie!

Po drugie, co bardzo ważne i co trzeba podkreślić. Saleta przed walką powiedział wyraźnie, że pragnie w ten sposób promować ideę przekazywania narządów do przeszczepów potrzebującym (bokser oddał nerkę swojej córce). Przemek w ten sposób udowodnił i to wyjątkowo dobitnie, że człowiek, którym zdaniem niektórych jest „niepełnosprawny„, jest zdolny do wszystkiego. Nawet do powrotu po latach na ring, do walki w wielkim stylu, do posłania na deski Gołoty!


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>