www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Herbuś i Mroczek wygrali Eurowizję!

Polskie święto w Glasgow! Takiego finału tanecznej Eurowizji nie spodziewali się nawet najstarsi górale.


Edyta Herbuś i Marcin Mroczek wytańczyli Polsce zwycięstwo. Łatwo nie było, bo konkurencja w drugiej edycji konkursu okazała się spora. W konkursie uczestniczyło 14 krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Danii, Finlandii, Grecji, Irlandii, Litwy, Holandii, Polski, Portugalii, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.  Także widzowie w 10 innych krajach dookoła Europy oglądali pokaz.

Polacy urzekli miliony europejskich widzów połączeniem rumby i cha-chy z nowoczesnym jazzem. W ich podkładzie muzycznym znalazł się m.in. fragment piosenki… Michaela Jacksona.   Edyta wystąpiła w stroju dwuczęściowym – zmieniła się jak kameleon. Ściągnęła z siebie białą suknię i zaraz można było ją zobaczyć, w drugiej, czerwonej. Marcin Mroczek wyginał śmiało ciało i szeroko się uśmiechał.

Od jurorów Herbuś i Mroczek otrzymali średnią ilość punktów – 10, 10, 12 i 8, czyli łącznie 40. Jednak widzowie ocenili ich zdecydowanie lepiej.  Podczas finału telebimy hali w Glasgow zaczęły lśnić biało-czerwoną flagą. Polonia zgromadzona na miejscu zaczęła skandować.

„To jest taka niespodzianka dla nas, że nie wiem co powiedzieć. Popierniczył nam się angielski z polskim” – ekscytowała się Herbuś. „Udało się!” wzruszył się Mroczek. „Dziękujemy wszystkim, którzy oddali nam głos. Dziękujemy całej Polonii. To dla was tańczyliśmy!” – dodał.

Tuż po finale odbyła się konferencja prasowa zwycięzców w pressrom. Marcin zdradził, że zaraz po zwycięstwie otrzymał 72 SMS-y i 60 rozmów telefonicznych. Edyta Herbuś podkreśliła, że 13 była ich szczęśliwą liczbą.  „Byliśmy smutni, że musieliśmy rywalizować przeciw innym parom, ponieważ zostaliśmy przyjaciółmi. Nawet wymieniliśmy prezenty” – podkreślali Polacy.

Najwięcej pytań padało do Marcina. Dziennikarze byli ciekawi m.in., czy zwycięstwo pomoże mu w dalszej karierze. „Zbyt wcześnie by to stwierdzić” – powiedział.
Media zainteresowane były także tym, jak para spędzi wieczór. Niestety, Edyta i Marcin nie chcieli tego zdradzić. Najzabawniejsze okazało się pytanie, czy w przyszłym roku w Tanecznej Eurowizji wystąpi… brat Marcina.


„To wielki dzień. Mam nadzieję, że już nigdy nie zapytają mnie czy Polacy potrafią tańczyć”  –  komentował Augustin Egurola w TVP. „Marcin zrobił bardzo duży postęp techniczny. A konkurencja naprawdę była mocna”
– stwierdził Marcin Hakiel, który w ubiegłym roku zdobył czwarte miejsce na tanecznej Eurowizji wspólnie z Kasią Cichopek.
Oficjalny ranking Tanecznej Eurowizji 2008:
1.    Polska – 154 pkt.

2.    Rosja – 121 pkt
3.    Ukraina – 119 pkt
4.    Litwa – 110 pkt.
5.    Azerbejdżan – 106 pkt.
6.    Dania – 102 pkt.
7.    Grecja – 72 pkt.
8.    Portugalia – 61 pkt.
9.    Wielka Brytania – 47 pkt.
10.    Finlandia – 44 pkt.
11.    Irlandia – 40 pkt.
12.    Szwecja – 38 pkt.
13.    Austria – 29 pkt.
14.    Holandia – 1 pkt.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>