www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy nagrywają bajkę w ramach akcji „Pomaganie jest trendy”

20 lutego w ramach 4. edycji dobroczynnego projektu gwiazd „Pomaganie jest trendy” odbyło się nagranie 2. części bajki o chłopcu autystycznym.

 

W recytacji bajki udział wzięli m.in. Edyta Herbuś, Aldona Orman, Paulina Sykut, Michał Wiśniewski, Maciej Musiał, Bohdan Łazuka,  Marcin Kwaśny, Beata Sadowska, Anna Wendzikowska, Arek Wiadro i Maria Konarowska.
Do tej pory powstał już teledysk promujący akcję (http://www.youtube.com/watch?v=Zq4-acCjxOQ) oraz pierwsza część bajki (http://www.youtube.com/watch?v=V8I0isWBmYo&feature=youtu.be ).

Dotychczas do edycji projektu rapera Gorzkiego, przyłączyli się m.in.: Bohdan Łazuka, Jerzy Połomski, Beata Tadla, Marcin Cejrowski, Kasia Burzyńska, Jula, Asia Ash, Jerzy Kryszak, Kasia Ankudowicz, Marcin Kwaśny i inni.

Po raz pierwszy w historii projektu, akcję organizowaną na rzecz dzieci dotkniętych przez autyzm promować będzie napisana przez Krzysztofa Gorzkiewicza (inicjatora projektu) bajka, która ukaże się w wersji książeczkowej oraz audiowizualnej, recytowanej przez gwiazdy i podzielonej na 2 części.

Dochód z akcji przeznaczony zostanie na rzecz fundacji Nowa Nadzieja, zajmującej się dziećmi dotkniętymi przez autyzm.
Pomysł napisania bajek nie powstał przypadkowo. W treści napisanych przeze mnie bajek starałem się opisać autyzm w sposób prosty i obrazowy, tak aby problem zrozumiany był zarówno przez dzieci jak i czytających im rodziców. Mam nadzieję, że czytając dziecku bajkę, rodzic dostrzeże pewne cechy, które które mogłyby wskazywać na to, że ich dziecko wymaga diagnozy. To bardzo poważny, a jednocześnie często niedostrzegany problem, który według statystyk dotyka jedno na 88 dzieci. Wczesna diagnoza pomaga na sprawną i zwykle skuteczną terapię, dlatego też poprzez bajkę, chcemy dotrzeć do świadomości rodziców, a jednocześnie propagować tolerancję względem dotkniętych tym schorzeniem rówieśników wśród dzieci. Celem bajek jest również zachęcenie do oddawania 1% podatku na rzecz fundacji Nowa Nadzieja, będącej bez wątpienia najprężniej działającą organizacją na rzecz autyzmu w Polsce – wyjaśnia autor debiutanckiego tomiku Krzysztof Gorzkiewicz.


Wpisz komentarz

  1. 22 lutego 2014 15:32

    kasik:

    To dopiero pomyłka !!!Olga jest córką B. Łazuki

  2. 22 lutego 2014 15:39

    kasik:

    Olga Łazuka jest córką B.Łazuki a nie wnuczką !!

Podobne posty:

/* */?>