www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na Światowym Dniu Nadciśnienie Płucnego

16 maja przypada Światowy Dzień Nadciśnienie Płucnego i z tej okazji zorganizowano piknik, który miał uświadomić wszystkim co kryje się za tą chorobą.

Nadciśnienie płucne to rzadka, wyniszczająca i postępująca choroba śmiertelna, która atakuje płuca i serce. Każdego dnia chorzy z NP mają problem z podstawową funkcją życiową jakim jest oddychanie. Choroba powoduje znaczne ograniczenie sprawności w codziennym życiu chorego. Na nadciśnienie płucne może zachorować każdy,  niezależnie od wieku, rasy czy pochodzenia etnicznego.

W tym dniu zbierano pieniądze dla chorych w bardzo aktywny sposób. Każda przejechana minuta na rowerze czy aktywność na wiosłach to realne pieniądze.

W akcji wzięli udział: Adam Konkol, prof. Adam  Torbicki,  Lidia Kopania, Anna Iberszer, Sergiusz Ryczel, Ewa Mielnicka, Jarek Wist i Mirosław Zbrojewicz. Z tej okazji, specjalnie dla wszystkich chorych na nadciśnienie płucne oraz ich przyjaciół, zagrał zespół ŁZY, którego lider, Adam Konkol, od lat choruje na Tętnicze Nadciśnienie Płucne.

foto: MWMedia


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>