www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na premierze spektaklu „Polityka”

W Teatrze 6. piętro w sobotę swoją uroczysta premierę miał spektakl pt. „Polityka” w reżyserii Eugeniusza Korina.

W przedstawieniu grają  m.in. Małgorzata Socha, Rafał Królikowski, Kazimierz Kaczor, Joanna Żółkowska, Hanna Śleszyńska, Sylwester Maciejewski i Bartłomiej Firlet.

Na widowni zasiedli m.in. Michał Żebrowski, Małgorzata Foremniak, Izabela Janachowska, Aleksandra Hamkało, Agata Młynarska, Agnieszka Cegielska, Barbara Kurdej-Szatan, Robert Kozyra, Monika Olejnik i Andrzej Grabowski.

foto: mwmedia

O spektaklu

„Polityka”  to gorzko – ironiczna komedia,  szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.

W realiach  lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne  i uczuciowe potyczki przedstawicieli  dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata   i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”,  tworzą prześmiewczą komedię lewicowo – prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego  potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja  Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>