www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na premierze książki Rinke Rooyensa „Rinke za kratami”!

8 września w Kinie Muranów w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca premierę książki „Rinke za kratami”, napisanej przez Rinke Rooyensa w formie dziennika rejestrującego na gorąco emocje, wrażenia i przemyślenia z pobytu w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Na premierze nie mogło zabraknąć gwiazd. Na konferencji pojawiły się znane osoby ze świata show biznesu, m.in.: Agustin Marek Egurrola, Małgorzata Ohme, Michał Olszański czy Ilona Felicjańska.

Rinke Rooyens – o książce

Projekt „Rinke za kratami” dojrzewał we mnie długo. Od wielu lat chciałem pokazać realia polskiego więzienia – miejsca, które rządzi się własnymi prawami, na temat którego wiedza większości z nas jest znikoma. Chciałem przyjrzeć się zależnościom, jakie łączą poszczególne grupy, spojrzeć na ten zamknięty system z socjologicznej perspektywy. Nie szukałem sensacji. Zależało mi na szczerych rozmowach. Przez ponad 4 tygodnie obserwowałem, jak wygląda codziennie życie w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, rozmawiałam z funkcjonariuszami i osadzonymi i chciałem podzielić się tym doświadczeniem z innymi. Choć jestem człowiekiem telewizji, książka wydała mi się znakomitym narzędziem do przekazania ogromu emocji, przemyśleń i obserwacji, które zostały uwolnione podczas mojego pobytu.

Rinke Rooyens – o projekcie

Projekt „Rinke za kratami” okazał się być dla mnie rodzajem autoterapii, podczas której otwierałem się i opowiadałem o moich problemach życiowych, jednocześnie dzięki temu zyskałem zaufanie swoich rozmówców, którzy bez żadnego przymusu dzielili się ze mną swoimi przemyśleniami. To nie było łatwe, ale chciałem przyjąć otwartą, uczciwą postawę. Byłem z nimi szczery, chciałem pokazać, że moje życie też nie było idealne, że każdy popełnia błędy. Podczas miesięcznego pobytu nawiązane zostały relacje, które trwają do dziś. Nigdy nie otrzymywałem aż tylu listów, co obecnie. Niektórzy osadzeni traktują mnie jak przyjaciela, powiernika i psychoterapeutę. Dlaczego? Dla wielu z nich byłem pierwszą osobą, która zobaczyła w nich ludzi, zadała trudne, bolesne pytania, które często otwierały oczy i były przyczyną zmian na lepsze. Jako osoba z zewnątrz w pewnych przypadkach okazałem się mocniejszym katalizatorem zmian niż więzienni psychologowie czy terapeuci – byłem bezstronny, nie znałem tego świata ani praw nim rządzących.

Autor książki „Rinke za kratami” to także producent i reżyser serialu dokumentalnego o tym samym tytule. Jego emisja zaczyna się w dniu premiery książki czyli 9 września 2015 roku. Kolejne odcinki, będą emitowane w  każdą środę, o godzinie 22.10 w Telewizji POLSAT.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>