www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Premiera kolekcji Manolo Blahnik x Moliera 2

20 czerwca odbyła się  premiera kolekcji Manolo Blahnik w salonie Moliera 2. Na imprezie pojawiło się wiele gwiazd m.in. Weronika Rosati, Małgorzata Socha, Aleksandra Kwaśniewska, Magdalena Mielcarz, Magdalena Boczarska, Karolina Pisarek, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Edyta Zając, Dawid Woliński i Krzysztof Gojdź.

foto: mwmedia

Manolo Blahnik, urodzony w Hiszpanii projektant, tworzy od 1972 roku. Rok później otworzył swój pierwszy salon w prestiżowej londyńskiej dzielnicy – Chelsea.

Do dziś osobiście projektuje każdy model buta. Firma prowadzona oraz zarządzana jest przez członków rodziny, a sam Manolo Blahnik pełni funkcję dyrektora kreatywnego oraz prezesa marki.

Jego projekty bardzo często przywoływane są w popkulturze. Za sprawą serialu „Sex w wielkim mieście” i głównej bohaterki, Carrie Bradshaw, szpilki Blahnika urosły do rangi kultowych. W późniejszej, kinowej ekranizacji słynnego serialu, model Hangisi w kolorze royal blue, pojawił się w jednej z najważniejszych scen filmu, podczas zaręczyn Carrie z Mr Bigiem.

Blahnik zaprojektował także obuwie do filmu Sofii Coppoli- Maria Antonina. Pałacowy styl projektów doskonale dopełniał fabułę filmu.

Światowej sławy modelki oraz aktorki wybierają te projekty na najważniejsze gale i czerwony dywan. Wśród wiernych fanek są m.in.: Sarah Jessica Parker, Olivia Palermo, Kim Kardashian, Victoria Beckham, Mirande Kerr, Maffashion, Małgorzata Socha.

Krój i styl jego charakterystycznych projektów pozostają niezmiennie unikatowe, a precyzja i jakość wykonania niemożliwa do podrobienia. Finalny projekt to odzwierciedlenie luksusu i wyrafinowania.

Manolo Blahnik zwykł mawiać, że buty pomagają zmienić kobietę i jego szpilki uratowały wiele małżeństw.

Z okazji wyjątkowej premiery w Polsce, Manolo Blahnik przygotował szkic z dedykacją specjalnie dla Moliera 2.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>