www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na premierze flimu „Kamienie na szaniec”

3 marca w Teatrze Narodowym odbyła się uroczysta premiera filmu Roberta Glińskiego pt. „Kamienie na szaniec”.

 

Pokaz uświetniła obecność twórców i aktorów filmu: Roberta Glińskiego, Dawida Podsiadło, Marcela Sabata, Tomasza Ziętka, Kamila Szeptyckiego, Sandry Staniszewskiej, Magdaleny Koleśnik, Artura Żmijewskiego, Wojciecha Zielińskiego, Olgierda Łukaszewicza.

Na premierze obecni byli również: prezydent Bronisław Komorowski z żoną, Kinga Rusin z córką, Karolina Gorczyca, Zofia Zborowska, Piotr Najsztub, Beata Sadowska i Piotr Woźniak-Starak.

 

Robert Gliński zdecydował się do swojego najnowszego filmu „Kamienie na szaniec” zaangażować głównie młodych, nieznanych aktorów. Według reżysera nowe twarze są polskiemu kinu bardzo potrzebne, przynoszą one bowiem świeżość i tajemnicę. Obraz trafi na ekrany kin 7 marca.

„Kamienie na szaniec” to ekranizacja popularnej powieści Aleksandra Kamińskiego, która opowiada o Szarych Szeregach. W role „Zośki”, „Rudego” i „Alka” wcielają się kolejno: Marcel Sabat, Tomasz Ziętek i Kamil Szeptycki, młodzi aktorzy, niemalże nieznani polskiej publiczności.

Młodzi aktorzy mają w sobie ukrytą energię, potencjał. Liczyłem, że będzie to widać na ekranie, i udało się. Oni mają jakąś tajemnicę, bo jeszcze ich nie znamy, nie wiemy, co tam z ich twarzy bucha. Jest bardzo dużo utalentowanej młodzieży, która uczy się w szkołach teatralnych, filmowych. To kopalnia młodych talentów  – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Robert Gliński, reżyser filmu.

W skład grupy Szarych Szeregów odbijającej „Rudego” wchodzi kilkunastu nastoletnich chłopców. Gliński liczy, że dzięki temu współczesna młodzież łatwiej utożsami się z bohaterami powieści „Kamienie na szaniec”, która jest szkolną lekturą.

Młodzież zobaczy na ekranie swoich rówieśników – fajnych, sympatycznych, wyznających pewne wartości. Bohaterów, którzy się spierają na różne tematy, mają pewne problemy, marzenia. Ale z drugiej strony widać, że oni się przyjaźnią, że jak „Rudy” jest w łapach bandytów, podstawowym imperatywem ich działania jest odbić przyjaciela. Myślę, że film przedstawia portret młodego pokolenia, dla którego ważne są ideały i pewna duchowość  – mówi reżyser.

„Kamienie na szaniec” trafią na ekrany kin 7 marca.


Wpisz komentarz

  1. 5 marca 2014 10:59

    Sara:

    Ten chłopak na 4 i 5 zdjęciu jest po prostu przesłodki. Mam nadzieję, że wkrótce znowu gdzieś zobaczę. Ogólnie film bardzo ciekawy, żadne tam nadęte kino o patriotyzmie.

  2. 6 marca 2014 10:00

    Fiolka:

    Czekam na ten film z niecierpliwością. Zwiastun jest świetny, zdjęcia Edelmana robią wrażenie! Fajnie że jest tyle nowych twarzy. Premiera już w weekend, mam nadzieję że uda mi się w niedzielę zobaczyć bo jestem bardzo ciekawa.

Podobne posty:

/* */?>