www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na pokazie Dawida Wolińskiego

31 maja w warszawskim Studio ATM odbył się pokaz jubileuszowej kolekcji Dawida Wolińskiego. Na pokaz przybyły tłumy gwiazd, m.in. Weronika Książkiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zielińska, Natasza Urbańska,  Hanna Lis, Małgorzata Rozenek, Maffashion,  Paulina Sykut-Jeżyna, Joanna Krupa, Robert Kupisz i Łukasz Jemioł.

foto: MWMEDIA

Dawid Woliński obchodzi w tym roku 15-lecie swojej pracy. Od wielu lat jego kreacje uwielbiają największe gwiazdy. Projekty Dawida kojarzą się z luksusem, elegancją i najwyższej jakości wykonaniem. Zawsze perfekcyjnie dopasowane do każdej sylwetki, nieoczywiste i zaskakujące w swojej formie.

Najnowsza kolekcja projektanta to esencja kobiecości gdzie szlachetność tkanin i konstrukcji, w charakterystycznym dla Dawida wydaniu, stanowią idealne połączenie. Z pozoru klasyczne suknie – zaskakują detalem, a kreacje na pozór szalone – zadziwiają klasycznym podejściem w kroju.

W kolekcji występują również ekstrawaganckie dekolty, z którymi Dawid eksperymentuje już od kilku sezonów. Mięsista kremowość tkanin przywodzi na myśl luksusowe nadmorskie kurorty, a swoboda formy z jaką projektant okiełznał klasyczne krepy i żorżety to wspomienie konstrukcji z lat 40. i 50. Projektant uwodzi swoje klientki jakością i niezwykłymi szczegółami wykończenia.

Dawid Woliński nie ukrywa fascynacji wczesnymi projektami Cristobal Balenciagi i Jean Patou. Jako nowość wprowadził do swojej kolekcji charakterystyczny ornament. Ręcznie wykonane hafty feniksów i rajskich ptaków stanowią znaczący element kolekcji. Na uwagę zasługuje fakt, że zdobienia przybierają skomplikowane, duże formy, czestokroć pokrywające aż ¾ projektu, a każdy z nich jest inny. Pojawiają się na pelerynach podreślając ich przepych i unikatowość, jak również na sukniach nadąjąc im wyszukanego charakteru.

Najnowsza kolekcja nie obyłaby się bez klasycznej czerni, z którą projektant co roku flirtuje. Obiecując klasykę – kusi zmysłowością. W jego sylwetkach czerń nabiera innego wymiaru – zaskakuje.
Mocny akcent kolekcji w postaci czerwieni to projekt specjalny dedykowany mecenasowi pokazu, marce Martini. Na wybiegu pojawią się projekty, które według projektanta ilustrują włoski styl, pasję i radość życia, co stanowi tożsamość legendarnego Martini, marki z ponad 150.tradycją, która ma na swoim koncie współpracę z wybitnymi twórcami w dziedzinie sztuki i designu. Martini to marka ikona, symbol włoskości.
Dawid Woliński jak zwykle eksperymentuje z sylwetkami i zabiera nas do krainy niecodziennych połączeń oraz odważnych rozwiązań. Całość jest dynamiczna i różnorodna. Jednak najważniejsze jest to, że każda z kreacji jest wykonana na najwyższym poziomie. Każdy projekt jest jak perfekcyjnie dopracowany element skomplikowanej układanki, którą jest kolekcja. Stylizacje pokazowe uzupełnią buty Kazar – klasyczne szpilki tej marki to “must have “ w każdej kolekcji projektanta.

Do współpracy przy pokazie projektant zaprosił artystę Łukasza Stokowskiego, w wyniku której powstał projekt „Shadow II”. Jest to stalowy obraz przestrzenny, o wymiarach 4 x 4 m, który będzie istotnym elementem pokazu. Jego nieregularne kształty powodują, że jednocześnie połyskuje i wpada w głęboki mat, sprawiając wrażenie nieustającej gry światła i cienia. Po pokazie obraz będzie wyeksponowany w autorskiej galerii artysty Stokowski Gallery przy ul. Klimczaka 13 w Warszawie.

Kreacje z kolekcji Dawida Wolińskiego można zamamawiać od 1 czerwca w atelier projektanta, przy ul. Czerniowieckiej 9 w Warszawie. To właśnie tam znajduje się pracownia i miejsce spotkań z klientkami.


Wpisz komentarz

  1. 10 czerwca 2017 22:02

    ;li:

    kto to jest?

Podobne posty:

/* */?>