www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na Gali wręczenia nagród 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Za nami 38. Gdynia Film Festiwal. O główną nagrodę, Złote Lwy oraz o pozostałe nagrody walczyło 14 filmów fabularnych. Laureatem Złotych Lwów została „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

 

Jurorzy przyznali podwójne Srebrne Lwy. Pierwszy powędrował do Małgorzaty Szumowskiej za film „W imię…” z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Dostała też statuetkę dla najlepszego reżysera.

Srebrnymi Lwami jury nagrodziło też najbardziej wzruszający film festiwalu „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, w którym rolę główną zagrał Dawid Ogrodnik.

Najlepszą aktorką i aktorem Festiwalu okazali się: Agata Kulesza i Andrzej Chyra.

Nagrodę Specjalną Jury zdobyły dwa filmy: „Bejbi blues” Katarzyny Rosłaniec i „Miłość” Sławomira Fabickiego.
W kategorii młody talent reżyserski doceniony został Tomasz Wasilewski, autor filmu „Płynące wieżowce”.
Jurorami Festiwalu byli: Janusz Głowacki (przewodniczący), Urszula Antoniak, Agata Buzek, Agnieszka Holland, Kirsten Niehuus, Christopher Hampton, Arthur Reinhart.
Lista laureatów 38. Gdynia – Festiwal Filmowy:1. WIELKĄ NAGRODĘ 38. Gdynia – Festiwal Filmowy „ZŁOTE LWY” dla najlepszego filmu: „Ida” w reżyserii Pawła PawlikowskiegoorazWIELKĄ NAGRODĘ 38. Gdynia – Festiwal Filmowy „ZŁOTE LWY” dla producentów najlepszego filmu: „Ida” – Ewy Puszczyńskiej, Piotra Dzięcioła2. NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla filmu „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzyczy

oraz

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla producenta najlepszego filmu „Chce się żyć” – Wiesława Łysakowskiego

3. NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla filmu „W imię…” w reżyserii Małgośki Szumowskiej

oraz

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla producenta najlepszego filmu: „W imię…” – Agnieszki Kurzydło

4. NAGRODĘ SPECJALNĄ JURY za odwagę formy i treści, a także za szczególne, unikatowe walory artystyczne za film „Bejbi blues” dla reżysera Kasi Rosłaniec i producenta Agnieszki Kurzydło oraz za film „Miłość” dla reżysera Sławomira Fabickiego oraz producenta Leszka Rybarczyka i Marka Rudnickiego.

5. NAGRODY INDYWIDULANE:

· dla Małgośki Szumowskiej za reżyserię filmu „W imię….”

· dla Jacka Bromskiego za scenariusz do filmu „Bilet na księżyc”

· Nagroda Jury dla młodego talentu reżyserskiego Tomasza Wasilewskiego za film: „Płynące wieżowce”

· dla Agaty Kuleszy za główną rolę kobiecą w filmie „Ida”

· dla Andrzeja Chyry za główną rolę męską w filmie „W imię…”

· dla Magdaleny Berus za profesjonalny debiut aktorski w filmie „Bejbi blues”

· dla Łukasza Żala i Ryszarda Lenczewskiego za zdjęcia do filmu „Ida”

· dla Jan Kanty Pawluśkiewicz za muzykę do filmu „Papusza”

· dla Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego za scenografię do filmu „Ida”

· dla Marty Nieradkiewicz za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Płynące wieżowce”

· dla Zbigniewa Walerysia za drugoplanową rolę męską w filmie „Papusza ”

· dla Jacka Hameli i Guillaume Le Braz za dźwięk w filmie „Imagine”

· dla Pawła Laskowskiego za montaż filmu „Drogówka”

· dla Anny Nobel-Nobielskiej za charakteryzację do filmu „Papusza”

· dla Matyldy Rosłaniec za kostiumy do filmu „Bejbi blues”

Nagroda publiczności 38.Gdynia – Festiwal Filmowy za reżyserię filmu „Chce się żyć” otrzymuje Maciej Pieprzyca.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>