www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na drodze do mistrzostwa!

Kora, Agnieszka Holland, Rafał Olbiński, Tomasz Stańko i Janusz Gajos – po raz pierwszy razem, na wielkim ekranie.


Tych pięć wyjątkowych osobowości artystycznych spotkało się na planie filmu Droga do mistrzostwa, którego pomysłodawcą i mecenasem jest marka BMW. Reżyserią filmu zajął się nominowany do Oscara Bartosz Konopka, a konsultantem artystycznym została jedna z czołowych postaci światowej kinematografii i jedna z bohaterek tej produkcji – Agnieszka Holland.

BMW zaprosiło do współpracy artystów, których ceni i podziwia. Mistrzowie reprezentują różne dziedziny sztuki: film, muzykę oraz sztuki wizualne. Droga do mistrzostwa opowiada o tym, kim są, co determinowało ich życiowe wybory i ukształtowało ich jako artystów.

Droga do mistrzostwa przeważnie wiedzie pod górę, a jej poszukiwanie nigdy się nie kończy – stwierdza Janusz Gajos.

Film jest próbą odpowiedzi na pytania: na czym polega fenomen wielkich postaci?, co łączy mistrzów?, czy wspólnym mianownikiem jest nieustająca chęć rozwoju i dążenie do samodoskonalenia?, czy to oni wytyczają cele innym?

Podróż bohatera dzieli się na te same etapy, bez względu na kulturę. Ponieważ każdy z zaproszonych do współpracy artystów osiągnął już pewnego rodzaju mistrzostwo, postanowiłem podzielić ich drogę na części i w ten sposób przyjrzeć się jej z bliska. Kora opowiada o wyjściu z ciemności, Holland o wyzwaniach, Olbiński o sprzymierzeńcach, Stańko o konfrontacjach, Gajos o intuicji. Ich rozdziały składają się na jedną wspólną, fascynującą, drogę mistrza. – mówi Konopka.

Premiera filmu Droga do mistrzostwa odbyła się 5 kwietnia 2016 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie. Artystyczny efekt tej wyjątkowej współpracy widzowie będą mogli zobaczyć także w niedzielę 24.04 na pokazie specjalnym w kinach sieci Cinema City, na festiwalu Docs Against Gravity oraz na telewizyjnym kanale Discovery i TVN Player.

W ramach projektu wydany zostanie także limitowany album z niepowtarzalnymi zdjęciami autorstwa Jacka Poremby i wybranymi wypowiedziami bohaterów filmu.Projekt Droga do mistrzostwa powstaje w ramach strategii BMW Drives Culture.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>