www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na aukcji charytatywnej „Ubieramy Vodę”

22 maja 2014 roku w Pałacu Sobańskich odbyła się trzecia już edycja aukcji charytatywnej pod hasłem „Ubieramy Vodę”. Jak co roku, przybyło wielu znakomitych gości. Wśród nich znaleźli się członkowie Klubu Polskiej Rady Biznesu oraz m.in.: Kinga Rusin, Zbigniew Niemczycki i Katarzyna Frank-Niemczycka, Anna Czartoryska-Niemczycka, Agnieszka Cegielska, Agnieszka Szulim, Katarzyna Sokołowska, Karolina Ferenstein-Kraśko, Dorota i Wojciech Soszyńscy, Izabela Janachowska i Krzysztof Jabłoński oraz Odeta Moro-Figurska z Adrianem Furgalskim.

 

Aukcja „Ubieramy Vodę” organizowana jest przez Vodę Naturalną we współpracy z Klubem Polskiej Rady Biznesu i Fundacją TVN „nie jesteś sam”. Tegoroczną edycję wsparli także: Dom Aukcyjny Polswiss Art, Dekorglass Działdowo, Emirates, Maserati, Hennessy i Veuve Clicquot.

W ramach inicjatywy „Ubieramy Vodę” eleganckie, szklane butelki Vody Naturalnej są ozdabiane w wyjątkowe kreacje i sprzedawane na licytacji. – „W latach 2012 i 2013 z powodzeniem wykorzystaliśmy sztukę użytkową – modę i jubilerstwo – do stworzenia wyjątkowych kreacji dla Vody Naturalnej. Przy tegorocznej edycji projektu ‘Ubieramy Vodę’ postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel: połączenie minimalistycznego designu szklanych butelek z dziełami sztuki pięknej” – powiedział Michał Niemczycki, prezes zarządu Vody Naturalnej.

Do współpracy przy trzeciej edycji aukcji zaproszonych zostało 11 reprezentantów polskiego malarstwa współczesnego: Jan Dobkowski, Edward Dwurnik, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Fogtt, Małgorzata Kosiec, Karolina Jaklewicz, Jan Wołek, Beata Murawska, Artur Przebindowski, Piotr Młodożeniec oraz Rafał Olbiński. Ich dzieła zostały odtworzone również na limitowanej kolekcji eleganckich szklanych butelek Vody Naturalnej.

– „Wyjątkowe obrazy mogą się wspaniale prezentować nie tylko oprawione w ramy, ale także jako ozdoba eleganckiej butelki polskiej wody źródlanej premium. To dla nas ogromny zaszczyt, że tak wybitne osobistości polskiego malarstwa zgodziły się wesprzeć nasza aukcję i podarować obrazy na rzecz Fundacji TVN” – dodaje Michał Niemczycki.

Aukcję już po raz drugi prowadziła Kinga Rusin, a wspierali ją: Iwona Büchner-Grzesiak – właścicielka DA Polswiss Art oraz Marian Owerko – przewodniczący Rady Nadzorczej Bakalland, wiceprezes zarządu Polskiej Rady Biznesu. Najwyższą kwotę odnotowano podczas licytacji obrazu Edwarda Dwurnika pt. „Pałac Sobańskich”, zakupionego za 50 tysięcy zł przez Agatę Wejchert-Dworniak, wiceprezes zarządu Wejchert Investments.

Na zakończenie wydarzenia licytowane były bilety w klasie biznes ufundowane przez Emirates Airlines. Wyjątkowa atmosfera wieczoru sprawiła, że szczęśliwi posiadacze biletów w dowolne miejsce na świecie zdecydowali się wesprzeć Fundację TVN na dodatkową kwotę w zamian za możliwość zaproszenia na kolację jednego z malarzy – Rafała Olbińskiego.

„Fundacja TVN przeznaczy środki pozyskane z aukcji na rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym i przepukliną oponowo-rdzeniową” – zapowiedziała Bożena Walter, prezes zarządu Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Serdecznie dziękuje panu Michałowi Niemczyckiemu, prezesowi Vody Naturalnej, pomysłodawcy aukcji, za wspieranie działań naszej Fundacji. Podziękowania kieruję także do artystów, którzy przekazali wspaniałe prace oraz do osób, które wzięły udział w licytacji” – dodała.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>