www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy kampanii Projekt Test w obiektywie Zuzy Krajewskiej

1 grudnia w Światowy Dzień AIDS ruszyła szósta edycja kampanii Projekt Test.

Podczas uroczystej Gali Ambasadorzy kampanii podpisali tekst manifestu oraz złożyli autografy na zdjęciach autorstwa Zuzy Krajewskiej. Wieczór uświetnił koncert Tomka Lipińskiego i sety przygotowane przez DJ Wikę.

W ramach kampanii został stworzony spot i sesja zdjęciowa z udziałem Ambasadorów. Autorką sesji i reżyserką filmów jest jedna z najlepszych polskich fotografek Zuza Krajewska. Na zdjęciach w tegorocznej kampanii wystąpili: Mariola Bojarska-Ferenc, Ewa Kasprzyk, Lidia Popiel, Grażyna Wolszczak, Andrzej Grabowski, Jacek Kawalec, Tomasz Lipiński i Piotr Polk. Zdjęcia Zuzy Krajewskiej do końca stycznia będzie można obejrzeć w galerii na Mysiej 3, natomiast spot będzie emitowany w największych stacja telewizyjnych oraz w sieci kin Multikino.

 

Celem tegorocznej kampanii jest przekazanie treści profilaktycznych dotyczących bezpiecznego seksu i zachęcenie Polaków do testowania się w kierunku HIV. Apel skierowany jest przede wszystko do osób po 50 r.ż., jednak – poprzez uświadomienie, że HIV może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu społecznego – przekaz kierowany jest także do pozostałych grup wiekowych. Poza kształtowaniem postaw prozdrowotnych, kampania ma na celu przeciwdziałanie stereotypom związanym z wiekiem i tabuizacji sfery seksualnej u osób po 50-tce.

„Wystarczy rozejrzeć się wokół nas, włączyć telewizję lub otworzyć gazetę. Częściej zobaczymy w nich reklamę, w której 30-letnia córka podaje rodzicom witaminy czy leki poprawiające pamięć. Dużo rzadziej można natrafić na przekaz, w którym pokazane będą osoby dojrzałe cieszące się pełnią życia” – tłumaczy Katarzyna Sikorska, prezes Stowarzyszenia Pomoc Socjalna. Zdaniem ekspertki materiałów, gdzie osoby po 50-tce pokazywane są w kontekstach nawiązujących do seksualności, nie ma prawie wcale, a te, które się pojawiają, często dotyczą przeciwdziałania problemom związanym z potencją. Tymczasem, „ludzka seksualność rządzi się własnymi prawami i zależy nie tylko od czynników biologicznych, ale równie duże znaczenie mają aspekty psychologiczne i społeczne. Z badań wynika, że potrzeby dojrzałych Polaków są tożsame z potrzebami innych Europejczyków czy Amerykanów, wszyscy są zainteresowani kontynuacją i pielęgnacją tej sfery życia” – dodaje Agata Kwiatkowska, autorka kampanii Projekt Test.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>