www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdorska Wielka Matura Polaków

W Studio TVP1 odbył się w poniedziałek sprawdzian gwiazd podczas „Wielkiej Matury Polaków. Zadania ściśle fajne”. Uczestnicy musieli rozwiązywać zadania z matematyki, fizyki, chemii i biologii.


Wielka Matura Polaków to dla niektórych powrót do lat wczesnej młodości, a dla innych ostatni sprawdzian przed prawdziwym egzaminem dojrzałości – w studio TVP1 sprawdzaliśmy jak z przedmiotami ścisłymi poradziły sobie gwiazdy sportu, sceny i polityki.

Patricia Kazadi, Anna Głogowska, Halina Frąckowiak, Agnieszka Kaczorowska, Andrzej Grabowski, Jacek Kurski, Ryszard Kalisz, Zbigniew Boniek, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Szymon Ziółkowski, Radosław Majdan, Andrzej Supron, Piotr Kraśko i inni zmierzyli się ze ściśle fajnymi pytaniami z biologii, chemii, matematyki i fizyki.

Do gości w studio dołączyła także Katarzyna Kacperska – zwyciężczyni konkursu na Facebooku. Prowadzący pytali między innymi o to, co stanie się, kiedy lód zanurzony w wodzie roztopi się, czy tancerka zacznie wirować szybciej jeśli złączy ręce nad głową, na co reaguje fotokomórka i jaki kolor powstanie po połączeniu wiązek światła o barwie czerwonej i zielonej? Serie pytań urozmaicały doświadczenia ekspertów z Centrum Nauki Kopernik, a najtrudniejsze zagadnienia wyjaśniał w prostych doświadczeniach Radek Brzózka. Uczestnicy mogli liczyć także na chwile wytchnienia przy utworach Afromentalu i Dużego Pe.

Maturalny test równolegle z gwiazdami rozwiązywało także ponad 20 tys. internautów oraz – dzięki specjalnej aplikacji – także posiadacze smartfonów. Najlepiej wypadło województwo pomorskie. Sprawdziliśmy także kto – mężczyźni czy kobiety – osiągnęli wyższy wynik. Po pięciu seriach, z siedmioprocentową przewagą zwyciężyli mężczyźni.

Do finałowej serii „Wielkiej Matury Polaków” zakwalifikowali się: Ryszard Kalisz, Andrzej Supron, Marek Zając, Konstanty Radziwiłł, Janusz Czapiński i Artur Partyka. Ostatecznie na prowadzenie wysunął się dr Konstanty Radziwiłł. Oprócz świadectwa z czerwonym paskiem wygrał 30 tys. złotych, które postanowił przekazać na Fundację św. Jana Jerozolimskiego na warszawskiej Pradze.

„Tak naprawdę to nigdy nie ściągałem i uważam, że nie wolno tego robić” – podkreślał Konstanty Radziwiłł, z uśmiechem odbierając czek. Podobno wizja bezrobocia nie zagląda w oczy tym, którzy znają nauki ścisłe. „Wielka Matura Polaków” udowodniła, że matematyka, fizyka, biologia i chemia otaczają nas także w codziennym życiu.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>