www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Granie Kiepskiego rozwija

Andrzej Grabowski: „Granie Kiepskiego rozwija„.

Kiedyś mówił, że rola Ferdynanda Kiepskiego jest dla niego przekleństwem. Dziś zmienił zdanie. Dlaczego?

Rozczochrane włosy, przydeptane kapcie, wyciągnięty podkoszulek i zielone kalesonki- z takim wizerunkiem kojarzy się większości Polakom aktor Andrzej Grabowski. Artysta, choć zyskał ogromną popularność dzięki graniu w kultowym serialu komediowym, często tę rolę przeklinał. Teraz jednak wcielanie się w postać „Jełopa” nie jest już dla niego takie męczące:
– Mam za sobą wiele lat doświadczeń, występowania na scenach teatralnych, grania nietuzinkowych postaci, które całkowicie odbiegają od Ferdka.– wyjaśnia Andrzej Grabowski- Nawet dziś gdy przyjmuję jakąś propozycję, zastanawiam się, jak to zagrać, by jak najmniej przypominać Ferdka.

Od jakiegoś czasu Andrzej Grabowski stara się też zaprezentować z zupełnie innej, nieaktorskiej strony: razem z krytyczką literatury, Agnieszką Wolny- Hamkało prowadził program o książkach, do którego musiał czytać nawet trzy lektury tygodniowo, niedawno wydał też płytę. Może dlatego dopiero teraz aktor zaczął wyrażać pozytywne opinie o swojej pracy na planie serialu komediowego:
– Nie czuję się gorszy grając Kiepskiego. Wręcz przeciwnie, z komedią czuję się świetnie.– wyjaśnia Andrzej Grabowski- Granie tej postaci rozwija. Dzięki tej roli nie spotkałbym całej masy świetnych aktorów i ludzi zaangażowanych w produkcję telewizyjną. Nieporozumienie wynika stąd, że ja w życiu prywatnym nigdy nie chciałem być jak Ferdynad Kiepski, co niektórzy starali mi się wmówić. Ja chciałem go tylko grać.

Pozostaje tylko zapytać, czy Andrzej Grabowski dalej będzie mógł „rozwijać się aktorsko” i zagrać kolejnej serii „Świata według Kiepskich„?


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>