www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Godzina dla Ziemi WWF: znani Polacy zgaszą światła!

Już 23 marca o 20.30 wybije kolejna Godzina dla Ziemi WWF – największa, prośrodowiskowaakcja w dziejach świata. Zgaś światło na symboliczną godzinę i włącz się do zmian na wwf.pl! Mowa jest o zmianach, które spowodują, że świat wokół nas stanie się bardziej zielony.

W akcję włączają się gwiazdy, które podejmą niecodzienne ekologiczne wyzwania. Michał Piróg i Agnieszka Szulim podarują drugie życie plastikowym butelkom PET i pokażą, dlaczego warto segregować śmieci. Nieprzetworzona plastikowa butelka może przetrwać w środowisku nawet 600 lat. Tymczasem z takich butelek można… wybudować tratwę i przepłynąć na niej przez Wisłę!

 

Kinga Rusin zadba o dobry klimat i wejdzie na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki … w szpilkach. Każdy z nas może wybierać na co dzień spacer po schodach zamiast windy. Taka drobna z pozoru zmiana może zmniejszyć naszą emisję CO2 nawet o 200 kg rocznie!

O klimat zatroszczą się także politycy zwaśnionych partii. Joanna Senyszyn z SLD, Jan Tomaszewski z PiS i Dorota Niedziela z PO zgodzili się wsiąść na jeden rower i przejechać się ulicami Warszawy. Zamieniając samochód na rower możemy zmniejszyć ilość spalin, jaka trafia do atmosfery i oddychać czystszym powietrzem w miejscu, w którym żyjemy.

Do akcji włączyli się także znani polscy blogerzy. Jeśli w Godzinie dla Ziemi WWF weźmie udział 50 000 osób to Piotr Najsztub przeprowadzi wywiad z Łukaszem Jakóbiakiem na 7140 metrach kwadratowych Stadionu Narodowego w Warszawie, a Kasia Tusk wykona modową stylizację „na pandę”, symbol organizacji ekologicznej WWF.

Zobacz na wwf.pl kto jeszcze wspiera polską edycję globalnej kampanii.


Wpisz komentarz

  1. 16 marca 2013 22:21

    Elektryk senior:

    Zawsze mnie zastanawia co za niedouczony idiota wymyśla takie akcje-spytajcie nawet najprostszego energetyka jak reaguje na takie załączanie i wyłączanie sieć energetyczna…
    Czy ludzie naprawdę sądzą że w ten sposób oszczędzą energię ?
    proszę nie dajcie się ogłupiać niedouczonym „celebrytom” i nie propagujcie takich durnych akcji

Podobne posty:

/* */?>