www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gala Bestsellery Empiku 2013

28 stycznia już po raz 15. wręczone zostały prestiżowe nagrody Bestsellery Empiku 2013.

 

Wśród laureatów znaleźli sie m.in. Ewa Chodakowska, Tomasz Lis, Dawid Podsiadło, Daniel Olbrychski, Martyna Wojciechowska oraz Juliusz Braun i Michał Kwieciński.

Galę poprowadził Marcin Prokop, a na scenie wystąpili m.in. Edyta Bartosiewicz, Dawid Podsiadło, Margaret, Marysia Sadowska i Jaromir Nohavica.

Na imprezie obecni byli m.in. Tomasz Jacyków, Halina Mlynkova, Omenaa Mensah, Ilona Felicjańska, Monika Jaruzelska, Hanna Bakuła, Mariusz Czerkawski i Elżbieta Romanowska.

 

Nagrody Bestsellery Empiku 2013 pokazują, jakie trendy  panują w polskiej kulturze i odzwierciedlają gusta czytelników oraz słuchaczy. W tym roku wyróżnienia wręczono szesnastu laureatom m.in. w kategoriach: muzyka, film, książki, gry, prasa , poezja i kolekcja autorska. To już 15. edycja tego prestiżowego plebiscytu.

Bestseller Empiku w kategorii „Muzyka polska” trafił do Dawida Podsiadło za płytę „Comfort and Happiness”, a w kategorii „Muzyka zagraniczna” do Depeche Mode za „Delta Machine”. Najlepszym polskim filmem okazał się  „Czas honoru”,  a najbardziej poczytnym tygodnikiem „Newsweek Polska”.  Do Ewy Chodakowskiej trafiło  z kolei wyróżnienie w kategorii „Poradniki” za książkę  „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”.

To jest najwspanialszy początek, jaki mogłam sobie wyobrazić. Bo tak naprawdę to jest początek. Pomysłów jest bardzo dużo i bardzo dużo projektów. Tak że trzymam kciuki za rok 2014, bo będzie bardzo, bardzo intensywny, znacznie bardziej od minionego roku. Ja już pracuję nad kolejną pozycją, materiał wyjdzie w kwietniu. Ale jeszcze nie zdradzam, cóż to za materiał – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ewa Chodakowska.

Z danych Empiku wynika, że w 2013 roku sprzedano 15 milionów książek, 4 miliony płyt z muzyką polską i zagraniczną, ponad 2 miliony filmów i gier oraz  12 milionów gazet.

My oczywiście na bieżąco śledzimy te wyniki sprzedaży i analizujemy. Także dla nas nie ma żadnych zaskoczeń tutaj na gali. Natomiast myślę, że dla odbiorców zaskoczeniem może być to, że w 2013 roku wciąż królowała w literaturze erotyka, bo E. L. James, święci tryumfy już właściwie od dwóch lat i jest cały czas na topie. Ale już ten rok pokazuje, że literatura erotyczna odchodzi w zapomnienie. Nie będzie się cieszyć taką popularnością – mówi Monika Marianowicz, rzecznik prasowy Empiku.

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>