www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Finger Rhythmics Challenge, czyli pomaganie we wspólnym rytmie

Twórcy cadcatchers.com, internetowej szkoły tańca, rozpoczęli nową inicjatywę. Trwa Finger Rhythmics Challenge – akcja, w której wystukuje się rytm i pomaga niepełnosprawnym dzieciom.

foto: MWMedia

Finger Rhythmics to metoda nauki rytmu i zagadnień z nim związanych opracowana przez Pawła Zająca, pomysłodawcę projektu C.A.D. Catchers. Metoda polega na wystukiwaniu rytmu o kciuk pozostałymi palcami dłoni. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć rytm danego utworu, rozliczyć go, a co za tym idzie – w przyszłości przenieść go na poszczególne kroki choreografii. Metoda ta wykorzystywana jest przez Pawła Zająca w pracy z dziećmi, również niepełnosprawnymi.

Pomysł na Finger Rhythmics Challenge zrodził się w głowach osób zaangażowanych w projekt kilka miesięcy temu, zainspirowany takimi akcjami jak np. Ice Bucket Challenge. W tym przypadku uczestnicy nie wylewają na siebie wody – ich zadanie jest prostsze. Trzeba nagrać film, na którym wystukuje się rytm ulubionego kawałka i umieścić go na swoim profilu na Facebooku z oznaczeniem #fingerrhythmicschallenge, nominując kolejnych znajomych do zabawy. Bardzo ważnym elementem jest też przesłanie cegiełki na konto Fundacji United – partnera akcji. Fundacja zajmuje się wspieraniem aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych.

W Finger Rhythmics Challenge wzięli już udział ambasadorowie projektu – Anna „YouYa” Jujka i Michał „Kaczorex/Rex1” Kaczorowski, zachęcając kolejne osoby ze środowiska tanecznego. Na wyzwanie odpowiedziało m.in. stowarzyszenie „Warszawski Funk” nagrywając film pełen luzu i pozytywnej energii. Innymi wspierającymi akcję postaciami są także modelka Anita Sikorska czy blogerka Anna Skura.

Czekamy na kolejne wpisy! Więcej szczegółów na temat akcji oraz samej metody znajdziecie na www.cadcatchers.com/fingerrhythmicschallenge.

Dołącz do Tanecznej Rewolucji!

catchers

>> Ania YouYa Jujka ambasadorką C.A.D. Catchers


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>