www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Filip Moniuszko i Pectus razem. Trwa spór o prawa autorskie

Finalista programu „Voice of Poland” został nowym wokalistą grupy Pectus. Problem w tym, że były wokalista Tomasz Szczepanik założył nowy zespół o nazwie… Pectus.

Spory pomiędzy zespołem, managerem i wokalistą narastały i osiągnęły poziom zenitu, aż pod koniec 2011 roku Tomasz Szczepanik opuścił zespół Pectus. Muzycy postanowili znaleźć nowego wokalistę i zaprosili do współpracy Filipa Moniuszko.  Wspólnie stworzyli już pierwszy singiel „Nie odmawiam”, do którego słowa napisał Andrzej Piaseczny.

Tymczasem Szczepanik reaktywował Pectus wspólnie z trojgiem braci. Uważa, że to właśnie on ma prawo do posługiwania się nazwą i piosenkami grupy. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd.

„Jeżeli było tak, że wszyscy członkowie zespołu w miarę swoich sił i możliwości twórczych przyczyniali się do dobra stworzonego przez nich zespołu, to wszystkim powinny przysługiwać prawa związane z jego nazwą” – twierdzi dr Mariusz Załucki, specjalista prawa własności intelektualnej.

Pierwszy skład Pectus tworzą: Filip Moniuszko, Bartek „Skiming” Skiba, Adrian Adamski, Grzegorz „Buniek” Samek, Rafał Inglot i Damian Kurasz. W drugim składzie występują Tomasz Szczepanik, Mateusz Szczepanik, Marek Szczepanik, Maciej Szczepanik.

 


Wpisz komentarz

 1. 26 lutego 2012 16:29

  lusia:

  Swietna ta piosenka! Ten Tomek tez fajnie spiewal, ale teraz z tym Filipem zrobili lepsza piosenke. Zycze obu strona powodzenia!

 2. 17 marca 2012 14:16

  joki:

  nawet facjaty maja podobne, ale wokalnie do bani. mieli spedalonego na maksa, a tera zamienili na rozczapirzonego chlopczyka. masakra jakas, a wygladaja na powaznych muzykow

 3. 16 czerwca 2013 01:55

  njkl:

  Zanim Filip Moniuszko został wokalistą zespołu to był nim Tomasz Szczepanik.
  Potem doszło do zamieszania
  Tomek wyżucił starych kolegów z zespołu i teraz tworzy go z braćmi i jest zajebiście.

 4. 16 czerwca 2013 01:59

  njkl:

  Tomasz jesteś zajebistym muzykiem.

Podobne posty:

/* */?>