www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

EXTRA: KANON PIĘKNA WEDLE COSMO!!!

Już po raz jedenasty magazyn Cosmopolitan wręczył kryształowe statuetki najlepszym kosmetykom roku i przyznał im prestiżowy międzynarodowy tytuł Prix de Beauté.

Statuetki kryształowych „diamentów” wręczone zostały podczas uroczystej Wielkiej Gali Prix de Beauté, która odbyła się 6 kwietnia w klubie The Eve w Warszawie. Jak wiele tematów porusza ten magazyn dla pań, tak wiele branż i dziedzin życia reprezentowali znamienici goście przybyli na ceremonie wręczenia nagród. Byli wśród nich m.in. piosenkarka Edyta Górniak, projektanci Ewa i Piotr Krajewscy, mistrz kuchni Robert Sowa, a także Maciej Zień, Ewa Wiertel, Kasia Burzyńska, Kinga Rusin, Samuel Palmer, no i prowadzący galę, górujący bez wątpienia nad innymi – wzrostem! – Marcin Prokop.

Warto nadmienić, iż plebiscyt organizowany był przez redakcję Cosmopolitan już po raz jedenasty, a nagrody Prix de Beauté są wręczane najlepszym kosmetykom roku, sprzedawanym w Polsce, wprowadzonym na rynek nie wcześniej niż w listopadzie 2007 roku i nie później niż w listopadzie 2008 roku.

Celem konkursu jest ułatwienie czytelniczkom – młodym, aktywnym, dbającym o urodę kobietom, wyboru najlepszych kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Elementem wyróżniającym konkurs spośród innych konkursów kosmetycznych organizowanych w Polsce jest jego międzynarodowy charakter, profesjonalne jury, którego ocenie poddane są zgłoszone produkty oraz udział samych firm kosmetycznych w wyborze zwycięzców.

W pierwszym etapie, do konkursu Prix de Beauté zapraszane są wszystkie firmy działające na rynku polskim. Następnie uczestnicy konkursu nadsyłają zgłaszane przez siebie produkty w odpowiedniej kategorii. Produkty te są oceniane przez jurorów pod względem składu, jakości, zgodności obietnic producenta z rzeczywistym działaniem produktu, stopnia zadowolenia z jego stosowania oraz stosunku jakości do ceny. Po dokonaniu oceny, jury nominuje do nagrody Prix de Beauté produkty  w 18 kategoriach:
Selektywne kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla kobiet, Selektywne kosmetyki do pielęgnacji ciała dla kobiet, Popularne kosmetyki do pielęgnacji ciała dla kobiet, Selektywne kosmetyki do włosów, Popularne kosmetyki do pielęgnacji włosów, Popularne kosmetyki do stylizacji i koloryzacji włosów, Selektywne kosmetyki do makijażu, Popularne kosmetyki do makijażu, Kosmetyki dla mężczyzn, Kosmetyki apteczne, Nutrikosmetyki, Kosmetyki do dłoni i stóp, Zabieg pielęgnacyjny, Zapach dla kobiet, Zapach dla mężczyzn, Polski kosmetyk roku, Odkrycie roku oraz dodatkowo – Specjalne wyróżnienie Jury.

Po ogłoszeniu nominacji przedstawiciele firm biorących udział w konkursie proszeni są o oddanie głosu na najlepszy ich zdaniem produkt (nie mogą głosować na własne produkty). Cosmopolitan ogłasza również konkurs SMS dla czytelniczek, które spośród nominowanych kosmetyków głosują na swoje ulubione kosmetyki. Ostatecznego wyboru w osiemnastu kategoriach dokonuje jury w składzie: Jolanta Zakrocka – przewodnicząca Jury redaktor działu urody Cosmopolitan,
Hanna Wolska – redaktor naczelna Cosmopolitan, Natasza Urbańska – wokalistka, aktorka, tancerka, Joanna Chatizow – kosmetolog, Margo Węgierek – makijażystka, Magdalena Ciupińska – dr. nauk med., specjalista dermatolog.

Prix de Beauté jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w branży kosmetycznej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Polsce. Nagrodzone firmy otrzymują statuetkę Prix de Beauté przedstawiającą diament na postumencie. Pierwsza edycja konkursu Prix de Beaute odbyła się w 1993 roku w Niemczech. W Polsce konkurs ten został zainaugurowany w 1998 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

1 2

Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>