www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Dorota Czaja w teledysku Evah

We wtorek 8 czerwca w Bytomiu odbyła się konferencja prasowa oraz nagranie teledysku Evah pt. Coming, w którym zagrała Dorota Czaja.

 

Okrzyknięta mianem księżniczki soulu i jazzu od ponad 20 lat dzierży berło jednej z najbardziej porywających artystek rodzimej sceny muzycznej. EVAH Uryga urodziła się w Polsce, ale jej serce bije w rytmach, które jak sama przyznaje skradła czarnoskórym wokalistom. Dwie z siedmiu płyt (ostatnia „Jedno spojrzenie”, 2009) powstawały w amerykańskich wytwórniach. Spośród nich „Ballads for Ella” (1999), która była w całości dedykowana twórczości Elli Fitzgerald. Twórczość czarnoskórych wokalistów, jak i Mahalia Jackson, zawsze była inspiracją EVAH.

Po kilku latach przerwy powraca, nie tylko z nowym repertuarem, ale także totalnie odmienionym wizerunkiem i oryginalnym pseudonimem artystycznym.

– Każdy człowiek ma lepsze i gorsze chwile. Te złe, na szczęście, mam już za sobą. Wiem, że przerwa w twórczości była mi potrzebna, aby móc teraz pokazać coś zupełnie innego. Chociaż fizycznie i psychicznie bardzo się zmieniłam, w duszy nadal gra mi ta sama „czarna” muzyka – podkreśla EVAH.

Najnowszy singiel EVAH pt.: „Coming” zaaranżowany został przez Krzysztofa Herdzina. Utwór to swoiste rozliczenie się z przeszłością. Artystka chce wyrazić nim szereg zmian jakie zaszły w jej życiu.

„Naprawdę cieszę się życiem i nową wizją szczęścia z Tobą” – to słowa, które mają dla mnie szczególne znaczenie w tej piosence. Dziś z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że naprawdę zaczęłam cieszyć się życiem – dodaje artystka.

Teledysk do utworu „Coming” powstał według scenariusza Krzysztofa Komandera, młodego polskiego reżysera i scenarzysty. Historia opowiedziana w klipie to ciąg najważniejszych wydarzeń z życia artystki. Młodą EVAH zagrała Dorota Czaja, która idealnie wyeksponowała liczne emocje towarzyszące artystce przez dotychczasową drogę muzyczną.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>