www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Daria Widawska wypowiada wojnę aktorom-amatorom!

Jest aktorką z dyplomem, ale wciąż dostaje role drugoplanowe. Darię Widawską wkurza to, że coraz częściej pracę zabierają jej amatorzy bez wykształcenia!

Dziś każdy może zostać aktorem. Nie trzeba do tego specjalnego wykształcenia. Ten fakt bardzo irytuje Darię Widawską, znaną z serialu „Prawo Agaty”.

 

Wkurza mnie wrzucanie wszystkich do jednego wora. Ja na przykład nie jestem żadną celebrytką, nigdy niczego nie celebrowałam! – próbuje żartować w wywiadzie z magazynem „Flesz”. – Chciałabym, aby wyznacznikiem otrzymania roli było zawodowstwo, a nie liczba okładek w kolorowych czasopismach. Aby to, czy ktoś nadaje się do jakiejś roli, wynikało z jego umiejętności.

Kłopot w tym, że w naszym show-biznesie jest wielu aktorów bez formalnego wykształcenia: Anna Mucha, Julia Kamińska, Maja Bohosiewicz… czy Daria Widawska chce mieć z tymi „nazwiskami” na pieńku?

Nie chodzi o to, czy ktoś jest po szkole teatralnej czy nie – wyjaśnia aktorka. – Razi mnie niepoważny stosunek do pracy. To po nim tak naprawdę rozpoznajemy zawodowca. W moje przygotowanie zawodowe włożyłam dużo wysiłku. Pozwala mi to zarabiać na życie, więc nie ma mowy, bym traktowała to jak zabawę. Dla mnie granie nie jest odskocznią od psychologii, stomatologii czy germanistyki. To, co robię, traktuję bardzo serio, z całą uczciwością wobec siebie i widza.

Daria Widawska może być pewna jednego: za te słowa znienawidzą ją „celebryci” bez dyplomu…


Wpisz komentarz

  1. 19 lipca 2013 15:13

    anita:

    No i właśnie tą wypowiedzią pokazała pani ,że nie jest pani zawodowcem, zwykła,przeciętną,zawistną,pełną kompleksów kobieta, która nie potrafi docenić talentu innych i zazdrości wszystkiego wszystkima zwłaszcza kobietom . Zdolny aktor z prawdziwego zdarzenia w ten sposób nie musi dopominać się o role i obawiać konkurencji amatorów. A w aktorstwie tak było, jest i będzie, ze szkoła nie gwarantuje niczego. Nie chodzi o szkołę ,to o co pani chodzi, o kasę?. Droga pani, praca powinna tez byc przyjemnościa, pasją, a w takim zawodzie jak aktorstwo to wspaniałe jak jest tez zabawą, powinno się to lubic, a nie tylko wykonywać zawód dobrze dlatego, że się z tego żyje. Od pani pracy nie zalezy życie ludzkie, tu mozna a nawet trzeba wyluzowac i nie traktować wszystkiego z śmiertelną powagą, mieć dystans do siebie, do swoich umiejętności i do kolegów tych z dyplomem i bez. Dobrze tez zdawac sobie z tego sprawę ,ze ci bez dyplomu często sa poprostu zdolniejsi i bardziej wszechstronni, lepiej się z nimi pracuje ,bo nie mają much w nosie . Aktorstwo jest jest dla nich pasja, mają plan B, czyli drugi zawód na wypadek,gdyby telefon nie dzwonił.

Podobne posty:

/* */?>