www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Czeski film Rafała Cieszyńskiego!

Lubimy żartować z języka czeskiego. Czesi zaś śmieją się z polskiego! Sporo do powiedzenia na ten temat ma Rafał Cieszyński!

Aktor znany z serialu „Ojciec Mateusz” związał się z Alżbetą Lenską, również aktorką, z pochodzenia w połowie Czeszką, która z powodzeniem gra w polskich produkcjach (m.in. „Pierwsza miłość”, „Kryminalni”).

Rafał Cieszyński przez długi czas nie zaprzątał sobie głowy zgłębianiem tajników języka czeskiego. Do czasu, gdy lepiej poznał najbliższą rodzinę swojej ukochanej…

Kiedyś przed kolacją teść powiedział, że ma w Brnie, w sklepie, dużo wina i żałuje, że nie przywiózł ani butelki. A ja, że nic się nie stało, bo w Polsce też są sklepy z winem i zawsze możemy coś kupić – wspomina aktor w wywiadzie z „Tiną”. – Teść na to, że on nie musiałby w sklepie niczego kupować. Wchodzi i bierze z półek co chce. Trochę mnie to przeraziło. Poszedłem do kuchni i mówię żonie, że chyba będzie musiała przeprowadzić z tatą poważną rozmowę. A żona: „Kochanie, sklep to po czesku piwnica”.

Podobnych historii aktor zna więcej:
Wśród moich bliskich słynna jest też opowieść, jak piosenkarka Helena Vondrackova, przyjaciółka rodziny Alżbety, weszła do polskiej piekarni i poprosiła o „czerstwe bułki, ale najczerstwiejsze, jakie macie”. Myślała oczywiście o świeżych – śmieje się serialowy sierżant Gibalski.

Aby uniknąć podobnych wpadek, aktor zaczął uczyć się ojczystego języka swojej żony:
Nie nazwałbym tego znajomością języka, ale podstaw się nauczyłem – mówi dumny z siebie Rafał Cieszyński.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>