www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Czarny Czwartek Kazika

Wkrótce premiera nowego teledysku Kazika. Teledysku niezwykłego – ze względu na utwór, a także fakt, iż stanowi on motyw przewodni filmu.

W 40. rocznicę wydarzeń Grudnia ’70 Kazik Staszewski śpiewa słynną „Balladę o Janku Wiśniewskim„, porywający motyw przewodni do filmu „CZARNY CZWARTEK”, który pojawi się na ekranach kin 25 lutego 2011.

W widowiskowym obrazie, przypominającym jedną z najmroczniejszych kart PRL-u, widzowie zobaczą m.in.wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego w roli Zenona Kliszki, Wojciecha Pszoniaka w roli Władysława Gomułki, Piotra Garlickiego w roli Józefa Cyrankiewicza, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z „U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego. Reżyserem jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji 2011 roku, porównywanej z nagrodzoną Złotym Niedźwiedziem „Krwawą niedzielą” Paula Greengrassa, jest Antoni Krauze.

„Ballada o Janku Wiśniewskim” jest dla mnie istotną, ważną i piękną piosenką. To była, obok „Murów” Kaczmarskiego, żelazna pozycja – w mroku stanu wojennego niosła swego rodzaju nadzieję, mimo że wtedy tej nadziei nie sposób było dostrzec.” – mówi Kazik Staszewski.

kazik-1

fot-marysia-gasecka-2010235

fot-marysia-gasecka-2010364

fot-marysia-gasecka-2010451

foto:Kino Świat


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>