www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Chińska Gala Muzyczna w Teatrze Polskim

W dniu 15 grudnia 2012 roku w Teatrze Polskim odbyła się Chińska Gala Muzyczna. Spektakularne  wydarzenie jakim był wieczór wspanialej muzyki chińskiej w stylu filmowo-symfonicznym zawdzięczamy wybitnej skrzypaczce Patrycji Piekutowskiej pomysłodawczyni, organizatorce i jednocześnie prowadzącej Galę wraz z gwiazdą CCTV, prezenterem Liu Yang.

Po sukcesie jakim był majowy koncert Maestro Keqing Liu światowej sławy barytona zorganizowanym na zamku królewskim również przez Panią Patrycję, Warszawiacy już po raz drugi w tym roku mieli możliwość poznania i wysłuchania chińskiej muzyki. Zatem polska publiczność ,,dostała niemalże na gwiazdkę” wielką Chińską Galę Muzyczną.

Obok Polskiej Orkiestry Radiowej i Chóru Uniwersytetu Warszawskiego wystąpił maestro Kequing Liu, a koncert na skrzypcach zagrała Patrycja Piekutowska, która dodatkowo ubrana była w kreacje od Kuby Boneckiego oraz Teresy Rosati.
Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in.  Emmanuela Uwechue, nigeryjczyka śpiewającego po chińsku, który jest najbardziej rozpoznawalnym obcokrajowcem w świecie muzyki pop w Chinach! Zaśpiewało również  kilku wybitnych śpiewaków operowych z Pekinu, Berlina, Wiednia, Warszawy.
Chińska muzyka przypadła do gustu niemalże rodzinnie ponieważ na Galę przybyli: Teresa Rosati  wraz z córką Weroniką Rosati, Maciej Jachowski z siostrą, Mariola Bojarską-Ferenc w asyście męża i syna oraz Karolina Szostak wraz z mamą.

Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>