www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Borys Szyc najlepszym aktorem!

Borys Szyc otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Montrealu za rolę w filmie „KretRafaela Lewandowskiego.

Aktor odebrał wyróżnienie ex aequo z Dannym Hustonem, którego doceniono za rolę w francusko-izraelskiej koprodukcji „Playoff” w reżyserii Erana Riklisa.

W „Krecie” Szyc wciela się w postać młodego mężczyzny, którego ojciec (Marian Dziędziel) zostaje oskarżony o kolaborację z esbecją. W Montrealu odbyła się międzynarodowa premiera filmu. Polska premiera miała miejsce w czerwcu na festiwalu w Gdyni. Dziędziel odebrał wówczas statuetkę za najlepszą drugoplanową rolę męską. W kinach obraz gości od 5 sierpnia.

Na 35 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu, który odbył się w dniach 18-28 sierpnia nagrodę krytyków filmowych – FIPRESCI – otrzymał dramat Antoniego KrauzeCzarny czwartek. Janek Wiśniewski padł„. Film był na naszych ekranach zimą. Opowiada o tragicznych wydarzeniach z 17 grudnia 1970 roku, gdy oddziały wojska i milicji otworzyły ogień do gdyńskich stoczniowców.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>