www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Bokserzy na ekranie

10 września jeden z nich zmierzy się z naszym Tomaszem Adamkiem. Obaj bracia, już 8 września pojawią się na ekranach kin!

W świecie boksu bracia Kliczko są jak bracia Kaczyński w polityce! Ale też nie trzeba interesować się boksem, by znać to nazwisko, które złotymi zgłoskami zapisało się w historii sportu. Żywa legenda, a nawet podwójna, braterska legenda, wchodzi właśnie na ekrany kin.

Pochodzą z Ukrainy, każdy z nich ma na swoim koncie kilka mistrzowskich pasów w wadze ciężkiej różnych federacji. Przywiązani do siebie, swojej Ojczyzny i sportu. Ich postawa dalece odbiega od stereotypu ringowego zabijaki. Obaj mają doktoraty, nie udowadniają swojej przewagi w wulgarnych pyskówkach przed walką, nie szukają potwierdzenia swojej pozycji poza ringiem, na ulicy, ani na czerwonych dywanach celebryckich imprez. Nie muszą. Wszystko osiągnęli swoimi własnymi rękami – w tym przypadku w sensie dosłownym.

Vitalij Klitschko (Witalij Wołodymyrowycz Kłyczko), Doktor Żelazna Pięść i młodszy brat Wladimir (Wołodymyr Wołodymyrowicz Kłyczko). W pełnometrażowym dokumencie „Klitschko”, Sebastiana Dehnhardta mamy szansę podejrzeć życie wielkich mistrzów od stawiania pierwszych kroków w boksie w Związku Radzieckim. Szansą na międzynarodową karierę była dla braci przeprowadzka na Zachód, gdzie pod okiem pierwszych profesjonalnych trenerów Wladimir trafił do elity czołowych zawodników warszawskiej Gwardii.
Po drodze do sukcesu obaj doświadczają porażek i niepowodzeń, są w kiepskiej formie, kłócą się ze sobą, by zawsze wrócić na ring w wielkim stylu. W dokumencie widz znajdzie emocjonujące rozmowy z kolegami i przeciwnikami pięściarzy jak i z rodzicami, co daje rzeczywisty i spójny obraz ich życia. Produkcja pokazuje ich drogę od przygotowań do walki, aż po zejście z ringu.

„Jest to dokument jest o rycerskości, co w naszym nowoczesnym świecie wydaje się tylko wspomnieniem przeszłości. Jest o wartościach jak posłuszeństwo, dyscyplina i siła dążenia do celu. Łączy ze sobą kulturę i inteligencję z atletycznym instynktem zabójcy. Przede wszystkim jednak film jest o sile, drzemiącej w rodzinie. Sile, którą tylko rodzina może dać. Ponadto jest o bezwarunkowej braterskiej miłości, która daje obu pięściarzom wigoru, czego świat bokserski im zazdrości.” – mówi reżyser filmu Sebastian Dehnhardt.

Niesamowitym atutem tego obrazu są występujące w nim postaci. Oprócz tych najważniejszych – Witalija Klitschko i Wladimira Klitschko – są to m.in. Fritz Sdunek (równie kultowy trener Vitalija i były trener naszego Dariusza Michalczewskiego), Emanuel Steward (trener Wladimira), Bernd Bönte (manager), Wladimir Rodionowitsch Klitschko (ojciec), Nadeshda Uljanowna Klitschko (matka), Natalia Klitschko (żona Witalija), Lennox Lewis (były mistrz świata wagi ciężkiej), Lamon Brewster (były mistrz świata wagi ciężkiej) czy Chris Byrd (były mistrz świata wagi ciężkiej).

aka

Klitschko, reżyseria: Sebastian Dehnhardt, Niemcy 2011,
W kinach od 8 września
Dystrybucja: Vivarto sp. Z o.o

foto:mat.pras. dystrybutora


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>