www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Bitwa Warszawska 1920 w 3D

Już 7 października najnowszy film Jerzego HoffmanaBitwa Warszawska 1920” wejdzie na ekrany największej brytyjskiej sieci kinowej Cineworld, tydzień po premierze w Polsce. Film będzie można obejrzeć w 16 miastach, w 21 kompleksach kinowych!

„Bitwa Warszawska 1920” jest opowieścią o miłości i burzliwych losach bohaterów na tle wojennej zawieruchy. Heroiczne zwycięstwo narodu polskiego nad Rosją Sowiecką jest pokazane  oczyma  dwójki głównych bohaterów: Oli  – tancerki warszawskiego teatru rewiowego (w tej roli debiutuje na ekranie Natasza Urbańska ) i Jana – kawalerzysty, poety, idealisty o socjalistycznych poglądach (gra go popularny aktor  młodego pokolenia Borys Szyc). W filmie występują mega gwiazdy polskiego kina: m.in. Daniel Olbrychski, Bogusław Linda, Adam Ferency, Ewa Wisniewska, Grażyna Szapołowska. Gościnnie rolę kozaka kreuje znany aktor rosyjski – Aleksander Domogarow. Budżet filmu wyniósł 27 mln zł (ponad 9 mln USD).

Wejście „Bitwy Warszawskiej 1920” do powszechnej dystrybucji w Wielkiej Brytanii jest wydarzeniem historycznym. Film pokazany zostanie w 21kompleksach kinowych Cineworld, równocześnie w 16 miastach.
„Wprowadzenie polskiego filmu do brytyjskich kin wymagało od nas ogromnego wysiłku. Na wymagającym rynku brytyjskim z trudem przebijają się produkcje francuskie, niemieckie czy włoskie. Film Jerzego Hoffmana jest wyjątkowy, bowiem jest to jeden z pierwszych europejskich filmów w 3D, ze zdjęciami znakomitego Sławomira Idziaka, rozpoznawalnego na tym rynku dzięki nominacji do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta „Helikopter w ogniu”. – podkreśla Piotr Grześkiewicz, dyrektor w Cooltura Films Ltd.

aka

Film będzie można obejrzeć w kinach Cineworld w następujących miastach: Londyn, Luton, Northampton, Nottingham, Birmingham, Wolverhampton, Stockport, Bristol, Swindon, High Wycombe, Ashford, Southampton, Liverpool, Sheffield, Glasgow, Edynburg.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>