www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Artur Andrus zwycięzcą TOP Sopot TOPtrendy Festiwal 2013

Podwójnie platynowa płyta Artura Andrusa pt. „Myśliwiecka” okazała się najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce.

 

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął jubileuszowy koncert grupy BIG CYC, która na scenie obchodziła 25-lecie działalności. Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman, Maras, Gadak i Skiba razem z całą widownią zaśpiewali swoje najbardziej znane przeboje, m.in. „Makumba”, najnowsze „Słoiki”, „Dres” czy „Berlin zachodni”.

Jubilatom w czasie występu towarzyszyli na scenie zaskakujący goście: Patrycja Pająk, Krzysztof Ibisz, Karolina Szostak i Elżbieta Romanowska. Piosenkę „Bo z dziewczynami” zespół wykonał z towarzyszeniem z Jerzym Połomskim. Specjalnym gościem koncertu był Szymon Majewski, którego wejścia z zainscenizowanego na terenie Opery Leśnej mieszkania, były swoistym komentarzem do meczu reprezentacji polski w piłce nożnej.

Zwycięzcą koncertu TOP został Artur Andrus, który nie zawiódł fanów i wykonał swój największy hit Piłem w Spale, spałem w Pile”. Artysta podziękował słuchaczom za to, że dzięki nim mógł znaleźć się na sopockiej scenie i złożył zaskakującą obietnicę, że za to, że słuchacze kupili jego płytę, odwdzięczy im się również coś kupując.

Drugie miejsce zajął Andrzej Piaseczny, którego przeboje „To co dobre” oraz „Śniadanie do łóżka” śpiewała cała sopocka publiczność. Trzecie miejsce przypadło w udziale Kamilowi Bednarkowi za album „Jestem”. Artysta występujący z formacją Bednarek zaprezentował kompozycję „Jestem” z najnowszej płyty oraz „Dni, których jeszcze nie znamy”.

Nagrodę z rąk Artura Rojka odebrała Maria Peszek za album „Jezus Maria Peszek”. Artystka wykonała, aż trzy piosenki „Sorry Polsko”, „Ludzie psy” i „Pan nie jest moim pasterzem”.

Laureat szóstego miejsca Kazik Staszewski, który z projektem KNŻ za złotą płytę „Bar la Curva / Plamy na słońcu” wykonał utwór „Artyści”.

7 miejsce przypadło Andrzejowi Piasecznemu, który nominowany był za płyty   „To co dobre” oraz „Zimowe piosenki” nagrane wspólnie z Sewerynem Krajewskim. 8 miejsce zajął Donatan, którego odważne połączenie hip-hopu z folkową muzyką słowiańską  przyniosło jego albumowi „Równonoc. Słowiańska dusza” status diamentowej płyty. Artysta brawurowo wykonał utwory „Budź się” i „Nie lubimy robić” a następnie podziękował słuchaczom za zakup jego płyty, co jak stwierdził w tych czasach jest nie lada odwagą. Ania Dąbrowska z albumem „Bawię się świetnie”, który został okrzyknięte przez krytyków – najlepszym w jej dotychczasowej karierze, znalazła się na 8 miejscu. Artystka wykonała dwa utwory „Jeszcze ten jeden raz” oraz „Charlie, Charlie”  Przedostatni w rankingu TOP-u był zespół Coma, który wykonał hit „Los, cebula i krokodyle łzy” z najnowszej płyty pt. „Czerwony album”.

Koncert otworzył zespół HEY, którego album „Do rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan” z kompozycją „Co tam” okrył się już platyną.

Koncert prowadził duet – Agnieszka Popielewicz i Maciek Rock.

Druga część wieczoru należała do świętującego jubileusz zespołu HEY, który rozgrzał sopocką publiczność swoimi największymi przebojami. Historię zespołu, jego wokalistka Kasia Nosowska wyśpiewała takimi hitami jak „Teksański”, „List”, „Faza delta”, „Do rycerzy”, „Ja sowa”, „Sic!”.

HEY-owi na scenie towarzyszyli goście: Czesław Mozil w utworze „Kto tam jest w środku?”,  Ania Dąbrowska towarzyszyła zespołowi w utworze „Mru, mru”, Artur Rojek w piosence „Muka” a Andrzej Smolik wykonał z zespołem piosenkę „Mimo wszystko”.

Koncert zakończył się wręczeniem nagród: RMFon, którą zespół odebrał z rąk Adama Czerwińskiego z RMF FM oraz Nagrody Prezydenta Miasta Sopot, którą osobiście wręczył prezydent Jacek Karnowski i wspólnym z publicznością, odśpiewaniem piosenki „Moja i twoja nadzieja”.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>