www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Anna Maria Jopek razy trzy

Przez lata milczała, za to swój powrót przygotowała z prawdziwym rozmachem.

W połowie października ukażą się aż trzy płyty Anny Marii Jopek – „Polanna„, „Haiku” oraz „Sobremesa„.

„Polanna” to poszukiwania istoty duszy polskiej w muzyce, w aranżach wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy – Gila Goldsteina i Krzysztofa Herdzina. W powstałym specjalnie na ten projekt zespole znaleźli się kubański mistrz fortepianu, Gonzalo Rubalcaba, wielka dama polskiego folku Maria Pomianowska i klasyczny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski. Gościnnie pojawia się natomiast Stanisław Soyka. Album został nagrany w studiu Radia Gdańsk.

„Haiku” to z kolei próba odnalezienia wspólnego zbioru dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Ostatnie dzieło to sama artystka określa jako „deser” po wymagających, wyrafinowanych daniach głównych. To zbiór ukochanych piosenek Jopek ze świata kultury portugalskiej. W zestawie znajdą się trzy premierowe utwory, także popularny już duet z Tito Parisem „Tylko tak mogło być” i powstałe specjalnie na ten projekt polskie słowa do luzofońskich melodii.

Trzy albumy będą dostępne także w specjalnym pojedynczym wydawnictwie, gdzie muzyce towarzyszy fotograficzna opowieść w stu kadrach.

Ostatni album artystki – „ID” – ukazał się w maju 2007 roku.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>