www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Ania YouYa Jujka ambasadorką C.A.D. Catchers

Tancerka zasiadająca w jury programu „Got2Dance – Tylko Taniec” od kilku miesięcy jest zaangażowana w nowy projekt internetowy.

Platforma cadcatchers.com, bo o niej mowa, to wirtualna przestrzeń dla każdego, kto kocha taniec. Zarówno dla tych, którzy się go uczą, jak i tych, którzy chcieliby zacząć, ale coś ich powstrzymuje. Nieważne czy jesteś amatorem, profesjonalistą, dopiero stawiasz pierwsze kroki czy masz za sobą lata doświadczeń – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

 

Społeczność Catchersów, bo tak nazywają się jej twórcy i członkowie, skupia osoby z ogromnym zamiłowaniem do tańca. Pomysłodawca przedsięwzięcia, Paweł Zając, dzięki wieloletniemu doświadczeniu opracował metodę Finger Rhythmics, na której oparte są nowatorskie narzędzia wykorzystane na portalu.

Ania Jujka również przekonuje o jego wyjątkowości – „Jest to zdecydowanie innowacyjny projekt docierający do młodych ludzi i nie tylko. Ja bardzo lubię nowe wyzwania, a C.A.D. Catchers daje mi możliwość podzielenia się wiedzą i pasją życia, jaką jest dla mnie taniec.”

Na platformie użytkownicy będą mieli dostęp do lekcji online w formie materiałów video z udziałem ambasadorów projektu, reprezentujących różnorodne techniki, od salsy i samby, poprzez hip-hop dance, na poppingu i lockingu kończąc. Specjalnie zaprojektowany player, pozwalający na dokładne przestudiowanie kroków między innymi poprzez zmianę perspektywy czy zwalnianie, ułatwi początkującym tancerzom poznanie podstawowych zasad, którymi rządzi się ciało w tym rodzaju ruchu.

Internetowy kurs tańca to niekonwencjonalny format, jednak YouYa mocno w niego wierzy – „W trakcie nagrań zwracałam dużą uwagę na przekaz i jak najbardziej naturalną jego formę, tak żeby osoba korzystająca z lekcji miała wrażenie, że rzeczywiście znajduje się ze mną na sali treningowej.”
Cadcatchers.com zaoferuje użytkownikom nie tylko efektywną naukę bez wychodzenia z domu, ale również nawiązanie kontaktów z innymi pasjonatami i artystami. Znajdą się tam także aplikacje służące rozwijaniu niezwykle ważnych w tańcu zdolności rytmicznych, strefa blogowania, pełna ciekawostek i nowości oraz niespotykane nigdzie indziej narzędzia, wykorzystujące animacje 3D w celu tworzenia choreografii na podstawie obszernej biblioteki ruchów.

Dostępność z dowolnego miejsca jest ogromnym plusem, podkreśla Ania – „Myślę, że platforma umożliwi wszystkim zainteresowanym zgłębianie tajników dziedziny sztuki, jaką jest taniec. Będzie mogła dotrzeć do ludzi, którzy często z przyczyn niezależnych od nich nie są w stanie uczestniczyć w lekcjach czy warsztatach. Z kolei dla tych, którzy uczęszczają na takowe, będzie stanowić dodatkowe źródło wiedzy i da im możliwość skonfrontowania swoich umiejętności.”
Projekt zyskał też uznanie w oczach różnych instytucji. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „8.1 – Innowacyjna Gospodarka” oraz, od kilku tygodni, rozwija się pod skrzydłami Idea Box w Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Wszystkich chętnych zapraszamy już niebawem na www.cadcatchers.com.

Dołącz do Tanecznej Rewolucji!

catchers

>> Wywiad z Pawłem Zającem, ambasadorem i współtwórcą portalu Cadcatchers.com


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>