www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Andrzej Seweryn o pokoleniach

Andrzej Seweryn: „Młodsze pokolenie aktorów wcale się od nas nie różni”.

Aktor wyznaje, że kiedyś także istniały osoby wykonujące ten zawód bez powołania. Przeprowadzający wywiad Najsztub zasugerował, że w dzisiejszych czasach młodzi ludzie inaczej postrzegają aktorstwo i czego innego oczekują od życia.

„Ale to tak zawsze było! Pamiętam koleżankę, która mówiła w szkole teatralnej w latach 60.: „Idę do tego zawodu po to, żeby zarabiać pieniądze, nic więcej mnie nie interesuje. Dziś, kiedy mam do czynienia z młodymi aktorami, z którymi pracuję w Teatrze Polskim, to nie mam poczucia, że to, co pan mówi, jest absolutną prawdą obowiązującą wszystkich młodych aktorów polskich. To są ludzie, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, w jakim świecie żyją, i dokonują wyborów bardzo interesujących, niekoniecznie „donikąd”. Po prostu są aktorzy, dla których teatr jest rzeczą świętą. I koniec kropka”– powiedział Seweryn w „Vivie”.

Czy naprawdę w przeszłości było tak samo? Dzisiaj chyba więcej jest amatorów, którzy bez odpowiedniego wykształcenia zwą się aktorami. Oby pewnym momencie nie było ich więcej niż tych profesjonalnych.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>