www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Agnieszka Grochowska nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni!

Agnieszka Grochowska została laureatką nagrody podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Obce niebo”. Jej wyrazista kreacja matki walczącej o córkę odebraną przez szwedzką opiekę społeczną zapewniła jej uznanie jury festiwalu.


Przywiązywałam się do postaci Basi, dojrzewałam i przygotowywałam się do jej zagrania, od momentu, kiedy Darek zaczął pisać scenariusz, czyli dwa lata przed pierwszym klapsem. Zwykle jest o wiele mniej czasu. Na planie okazało się, że muszę poddać się tej historii. To nie ja, aktorka, ale nasza opowieść wiedziała lepiej jak ma się toczyć. To chyba największy walor tej pracy – nieprzewidywalność, która wymaga od ciebie stałej gotowości. Bardzo lubię pracować spontanicznie. Chociaż znam kształt mojej postaci, uwielbiam być zaskakiwana – przez partnera, reżysera, okoliczności i samą siebie. I tak właśnie stało się w pracy nad „Obcym niebem”.– tak o swojej roli opowiada nagrodzona Agnieszka Grochowska.

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

Obce nieboDariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy, występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling.

Premiera filmu jest zaplanowana na 16 października. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.

Zobacz również: Wszystko o… Festiwal Filmowy w Gdyni!

foto: MWMEDIA


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>